KİRALİK VİLLA

Konum

Giriş

Çıkış

Misafirler

Yetişkinler 13 ve üzeri yaştakiler
2
Çocuklar 13 ve üzeri yaştakiler
0
Bebekler 13 ve üzeri yaştakiler
0
Seyahatinizde size hayvan eşlik ediyorsa mutlaka ev sahibinize bildirin.
Tatil Villacısı / Blog

Didim´de Gezilecek Yerler

Didim´de Gezilecek Yerler 1.11.2021
Didim´de Gezilecek Yerler
Didim´de Gezilecek Yerler

Ege Bölgesi´nin göz bebeklerinden biri olan Aydın´ın sevimli ilçesi Didim, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, kilometrelerce uzunluktaki sarı kumsalları, çevresinde bulunan tatil beldelerine yakınlığı ile bilinmektedir.
Didim ilçesinin ismini buradan aldığı Didyma Antik Kenti, döneminin en önemli ticaret merkezlerin biri olan Milet Antik Kenti, upuzun altın rengi kumsalı ile ün kazanan Altınkum Plajı, botanik turlar yapabileceğiniz ve 50´den fazla kuş türünün ziyaret ettiği Bafa Gölü, ilçeye 50 kilometre uzaklıkta bulunan Dünya´da eşi benzeri bulunmayan Dilek Yarımadası Milli Parkı, masmavi görünümündeki koyu ve bol oksijenli havası ile Akbük, Didim ilçesi sınırlarında yer alan gezilecek yerlerdendir.
Didim´de uygun fiyatları ile günübirlik kalabileceğiniz hoteller için Didim otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Akbük

Didim Akbük Plajı

Didim ilçe merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Akbük, tertemiz havası, yemyeşil ormanları ve masmavi denizi ile tatilcileri bir araya getirir. Akbük beldesinin iyotlu deniz suyu ve çevresinde bulunan zümrüt yeşili ormanlarından gelen bol oksijenli havası astım hastalığına ciddi bir tedavi ortamı sağlamaktadır.
Mandalya Körfezi´nin Akbük koyuna açılan 15 kilometrelik sahil şeridine sahip olan beldede denizin, güneşin ve kumsalın tadını çıkartabilirsiniz. Her anlamda oldukça önemli bir yere sahip bir plaj olması ve mavi bayraklı olma yolunda da ilerlemesi, bölge halkı için de oldukça önemlidir. Modern bir kent olma yolunda ilerleyen beldenin restoranları, kafeleri, pansiyon ve otellerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İlçe merkezinden hareket eden Akbük minibüslerini kullanarak bu mevkiiye kolayca ulaşabilirsiniz. Akbük Mevkii´ne giden minibüslerin yaklaşık ücreti 10 - 15 TL´dir.
Özel aracınız ile ilçe merkezinden yola çıktığınız zaman Cumhuriyet Caddesi ve Aydın - Didim otoyolunu kullanmalısınız. Denizköy Mahallesi´ni geçtikten sonra olan Akbük yön tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Milet Antik Kenti ve Çevresindeki Tarihi Yapılar

Milet Antik Kenti

Milet Antik Kent´i döneminde en önemli ticaret limanlarından biri olarak bilinir. Ören mevkiinde yapılan araştırmalara göre antik kentin Cilalı Taş Devri´nde inşa edildiği düşünülmektedir.  Antik dönemin önemli filozofları Milet asıllı olduğu tahmin edildiği için bu antik kente "Filozoflar Kenti" denilmiştir. 
Antik kent sınırları içerisinde yer alan 4. yüzyıla ait olduğu düşünülen 150 metre uzunluğundaki Milet Tiyatrosu, Roma İmparatoru tarafından eşine özellikle yaptırılan Milet Tiyatrosu´ndan 150 metre uzakta bulunan Faustina Hamamı, içerisinde sikkelerin, süs eşyaların, heykellerin, kitabeler gibi tarihi eserlerin sergilendiği Milet Müzesi, Menteşeoğullarından İlyas Bey tarafından yaptırılan Milet İlyas Bey Külliye´si kesinlikle görülmesi gerekir. Antik kentin giriş ücreti 10 TL´dir. Müze kartı bulunan tatilciler ücretsiz bir şekilde antik kente girebilir. Bu gibi önemli tarihi yapılara ilgi gösteren turistlerin, Didim gezilecek yerler düşünüldüğünde mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden olduğu ifade edilmektedir. Özellikle Milet Müzesi, bu konuda turistlere ev sahipliği yapacaktır.
Didim´de yer alan Atatürk Bulvarı önünde bulunan Atatürk Heykeli´nden kalkan Balat minibüslerini kullanarak ören yerine ulaşabilirsiniz. Minibüslerin ücreti yaklaşık 8 TL´dir. Özel aracınız ile ilçe merkezinden Güllübahçe yönünde ilerleyin, Yalıköy´ü geçtikten sonra Milet Antik Kenti yön tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.
Milet Antik Kenti ile diğer tarihi yerlere ve eğlence mekanlarına yakın olup göz alıcı otelleri Aydın otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Doğanbey Köyü

Didim ilçesine yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Doğanbey Köyü emekli olduğunuz zaman buraya taşınacağınız ender köylerden biri diyebiliriz. Turistik restoranların, beton kalıpların ve otellerin bulunmadığı bu köyde sadece doğa ve huzur iç içedir. 
Köy içerisinde bulunan taş evleri gezerek çam ağaçlarının kokusunu bol bol içinize çekebilirsiniz. Doğanbey Köyü ile Didim arasında yaklaşık 40 kilometre mesafe bulunmaktadır. Özel aracınız ile ulaşmak isterseniz ilçe merkezinden Güllübahçe yönünde ilerlemelisiniz. Akköy ve Balat Mahalleleri´ni geçtikten sonra yaklaşık 20 kilometre mesafe bulunmaktadır. Bu iki mahalleyi geçtikten sonra yön tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı, Didim ilçesinin en gözde plajlarından biridir. Kilometrelerce uzunluktaki sahilinin, masmavi görünümü ile denizinin ve sıra sıra dizilmiş küçük koylarının görülmesi gerekir. Altınkum Plajı´nın denizi sığ ve oldukça berraktır. Deniz suyu sıcaklığı yaz aylarında ortalama 22 ile 26 derece arasında değişmektedir. 
Denizin içerisinde yer yer yosunların bulunduğu unutulmaması gerekir. Altınkum Plajı´nda akşamüstü upuzun kumsalında yürüyüş yapabilir, güneşin batışını seyredebilirsiniz. Plajın girişi ücretsizdir. Plajın kendisine ait WC, duş ve soyunma kabinleri bulunmamaktadır. Bu hizmetleri özel işletmeciler yaklaşık 5 ile 20 TL arasında karşılamaktadır. Şezlong ve şemsiye ücreti ise 10 TL´dir. Plajın çevresinde 3 farklı koy bulunmaktadır. 1. koy, 2. koy ve 3. koy olarak bilinen bu koylar Altınkum Plajı´na göre koyların denizi sığ olmadığı için genellikle olta balıkçılığı için tercih edilir. Sığ deniz sevmeyen tatilciler bu koylarda yüzebilir. 
Didim ilçe merkezinde bulunan Atatürk Bulvarı önünde bulunan Atatürk Heykeli´nden kalkan minibüsleri kullanarak bu plaja ulaşabilirsiniz. Minibüs ücretleri yaklaşık 5 TL´dir. Özel aracınız ile ilçe merkezinde yer alan Atatürk Bulvarı´ndan kıyı şeridine doğru ilerleyin altın renginde upuzun kumsalı göreceksiniz.
Didim´de eski tarihi yapılardan tutun görkemli ve nefes kesen yerler için Didim gezi rehberi yazımızı ziyaret edin.

Didyma Antik Kenti

Yunanca´da "İkiz Kardeş" anlamına gelen antik kent içerisinde Artemis´in ikiz kardeşi, Zeus´un oğlu Apollon yer almaktadır. Efes´in dünyaca ünlü antik kent dönemi içerisinde en ünlü kehanet merkezidir. 
12 kentten oluşan Didyma Antik Kent´i içerisinde bulunan Apollon Tapınağı kesinlikle görülmesi gerekir. 2000 yıl önce inşa edilen Apollon Tapınağı, günümüze kadar bu denli sağlam ulaşabilmiş olması tatilcileri şaşkına çevirmektedir. Müzekart ile giriş yapıldığı zaman ücretsiz olan kent, müzekart haricinde giriş ücreti 10 TL´dir. Yenihisar Mevkii´nde bulunan antik kente özel aracınız ile 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinden kalkan minibüsler ile 40 dakikada antik kente ulaşabilirsiniz. Didim gezilecek yerler düşünüldüğünde, tarihle de ilginiz varsa eğer Apollon Tapınağı es geçilmemesi gereken bölgelerden biridir.
Didyma Antik Kenti´ne ulaşabilmek için ilçe merkezinden hareket eden minibüsleri kullanabilirsiniz. İlçe merkezi ile antik kent arasında yaklaşık 2 kilometre mesafe bulunmaktadır. Minibüs ücretleri yaklaşık 5 TL´dir.

Bafa Gölü Tabiat Parkı

Bafa Gölü, Aydın ve Muğla il sınırları içerisinde Didim´e yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta balık tutabileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz, kuşları seyredebileceğiniz, çevresinde bulunan antik kentleri gezebileceğiniz, doğa yürüyüşü ve botanik turlar yapabileceğiniz mükemmel bir parktır.
Bafa Gölü Tabiat Park´ı çevresinde bulunan Hereklia ve Latmos adındaki iki antik kentin gezilmesi gerekir. Hem doğa yürüyüşü tadında hem de farklı tarihi eserleri görmek adına bu iki antik kentin çevresini keşfedebilirsiniz. Özel aracınız ile bu göle ulaşmak isterseniz Aydın - Didim otoyolunu kullanmalısınız. 
Aydın - Didim otoyolunun döner kavşağında Milas - Söke yolu ile birleştiği noktada sağa döndükten sonra Bafa Gölü Tabiat Parkı yön tabelalarını takip etmelisiniz.
Didim´deki gezinize Aydın´da devam etmek isterseniz Aydın gezi rehberi kategorimizi incelemenizi önermekteyiz.

Didim Yat Limanı

Didim Yat Limanı, kafa dinleyebileceğiniz, denizin eşsiz manzarasını seyredebileceğiniz, denize karşı bir şeyler içebileceğiniz sessiz ve huzurlu bir yerdir. 
Yat ve tekneler turlarını tamamladıktan sonra deniz kenarına zincirlenmesi ile birlikte oluşan eşsiz görüntünün kesinlikle görülmesi gerekir. Yat Limanı çevresinde dükkanlar, kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Hem alışveriş yapıp hem de limanın akşamüstü eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Altınkum Plajı´nın 3. koyunda yer alan yat limanı ile ilçe merkezi arasında yaklaşık 6 kilometre mesafe bulunmaktadır. 
Didim Yat Limanı´na yaya, minibüs veya özel aracınız ile kolayca ulaşabilirsiniz. 

Didim´de Günübirlik Gezilmesi ve Görülmesi Gereken Yerler

Aydın’ın turizm alanında en gelişmiş ilçeleri arasında yer alan Didim, kumsalları ve masmavi denizi ile hem yerli hem de yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği ilçeler arasında yer almaktadır. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle de eksiksiz bir gezi olanağı sunmakta olan ilçe günübirlik geziler için de ziyaretçilerine pek çok olanak sunmaktadır.

Efes Antik Kenti

Didim’e yaklaşık olarak 92 km mesafede yer alan Efes Antik Kenti, Selçuk ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Günümüze uzanan kalıntıları ile ziyaretçilerine 8 km alana sahip bir gezi deneyimi yaşatmakta olan bu antik kent hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en çok gezilen noktalar arasında yer almaktadır. Artemis Tapınağı’na, Celsus Kütüphanesi’ne ve Yedi Uyurlar’a öncelik vermeniz tavsiye edilmektedir.
Antik kentlerden konu açıldığı zaman Efes´in yeri hiçbir şekilde doldurulamayacak durumdadır. İzmir´e gelen turistlerin çok büyük bir çoğunluğunun mutlaka ziyaret ettiği antik kentin, aynı zamanda Şirince Köyü´ne de oldukça yakın olmasından ötürü gelen herkesin iki bölgeyi de gezme şansı bulunmaktadır. Didim gezilecek yerler listenizde, Didim sınırları içerisinde olmasa da 1.5 saatlik mesafede yer alan Efes ve Şirince gibi yerleri yapılacak ve gezilecek bölgeler listesine dahil etmenizde fayda olduğu belirtilmektedir.

Şirince Köyü

Didim ilçe merkezine yaklaşık olarak 99 km mesafede yer alan Şirince Köyü ziyaretçilerine keyif dolu bir günübirlik gezi deneyimi yaşatmaktadır. Bağcılığın ve zeytinciliğin gelişmiş olduğu köyde huzur dolu bir gün geçirebilir, restoranlarda yerel lezzetleri tadabilir ve tarihi kiliseleri gezebilirsiniz. 
Didim gezilecek yerler konusunda oldukça zengin olsa da aynı zamanda çevresinde yer alan birbirinden güzel bölgelerle de bu zenginliğini arttırmaktadır. Bu konudaki en büyük örnekler ilki Şirince Köyü´dür. Şehirlerdeki gürültüden uzaklaşmak ve hem kendi içinizdeki huzura ulaşmak hem de güzel bir gün geçirmek için ideal mekanlardan biridir. Küçük bir yer olmasıyla birlikte özellikle şaraplarıyla ünlü olan bu köy, turistler tarafından oldukça tercih edilen ve görülmeye değer diye ifade edilen nadide bölgelerdendir. Konaklama konusunda da herhangi bir soruna mahal vermeyen halk sakinleri, gelen turistleri hem evlerinde misafir ediyor hem de birbirinden güzel oteller ile de birçok konuda oldukça iyi hizmetler veriyor. Dört mevsimde de oldukça güzel bir görüntü veren Şirince, özellikle geçiş dönemi olan Mart ve Ekim aylarında mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.
İzmir bölgesinde bulunan Şirince, Didim´e yaklaşık 1.5 saatlik mesafededir.
Didim´de günü birlik gezilecek yere yakın ve konforlu bir konaklama ihtiyaçlarınız Didim butik oteller sayfasında yer almaktadır.

Priene Antik Kenti

Didim ilçe merkezinden yaklaşık olarak 22 km uzaklıkta yer alan Priene Antik Kenti, Söke ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İonia´nın en eski yerleşmelerinden biri olan bu antik kent, İonia Birliğinin siyasal ve dinsel merkezi olma özelliğine sahiptir. Bu gibi özelliklerinden ötürü de farklı dinlerden olan binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Güvercinada

Didim’e yaklaşık olarak 77 km mesafede yer alan Güvercinada, 1957 yılında yapılan çalışma ile karaya bağlanmıştır. Tarihi Bizans Dönemi’ne kadar uzanan bu adanın üzerinde kendisi ile aynı ada sahip görkemli bir kale bulunmaktadır. Yapılan çalışmalar sonucunda ışıklandırılan kale, akşam eşsiz bir manzara yaratırken, doğal güzelliklerin içerisinde yer alan kafeler ise ziyaretçilerine keyifli bir dinlenme deneyimi yaşatmaktadır.

Kuşadası Milli Parkı

Didim ilçe merkezine yaklaşık olarak 78 km mesafede yer alan Kuşadası Milli Parkı, farklı kıyı şekillerine sahip özelliği ile hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Milli park, doğal güzelliklerinin ve eşsiz denizinin yanı sıra Dilek Tepesi’nin eteklerinde tarihi kalıntıları ile kültür gezisine de olanak sunmaktadır. 
Plaja yakın lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Didim otelleri 5 yıldızlı herşey dahil sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Saplı Ada

Saplı Ada´nın milattan önce 1500´lü yıllarda, Ege Denizi´nde meydana gelen oldukça büyük bir volkanik patlama sonucu çevreye dağılan küllerin birleşimi sonucu oluştuğu ifade ediliyor. 
Günümüz itibariyle bu külleri adanın çevresinde ve su birikintilerinin alt kısımlarında görebilmek hala mümkün. Ayrıca SİT alanı ilan edilen ada, koruma altına da alınmıştır. Saplı Ada, karayla bağlantısı olan bir ada olarak da görülmektedir. Adaya ulaşmak için yüzmek yerine su içerisinden yürüyüp adaya ulaşmanız da mümkün. Akbük Koyu´yla arasında yaklaşık 100 metre olan Saplı Ada, özellikle suların çekildiği dönemlerde belinize kadar ulaşan su miktarından ötürü oldukça kolay bir şekilde yürüyerek ulaşıma açık hale geliyor.
Hem olağanüstü bir görüntüye sahip olan hem de farklı bir durum sonrası ortaya çıkmasından ötürü Akbük´ün en önemli bölgeleri arasında olan ve Didim gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken adalardan biridir.

Büyük Menderes Dalyanları

Aydın´ın Didim ilçesinde bulunan Büyük Menderes Dalyanları, pek popüler olmasa da Didim´in en özel bölgelerinden biridir. Doğayla iç içe ve huzurlu bir tatil arayanlar için Didim gezilecek yerler arasında ilk sırayı Büyük Menderes Dalyanları almaktadır. 
Her mevsim ayrı bir güzelliğe ışık tutan bu yere; Mayıs ayında gittiğinizde ufak tekneler kiralayıp hem balık tutabilir hem de yüzebilirken Aralık ayında gittiğinizde ise birbirinden güzel pembe flamingoların sizlere nasıl eşlik edeceğine şahit olabilirsiniz. Erken saatlerde bölgeye gelip, o muhteşem manzara eşliğinde güneşin doğuşunu da izleyebilirsiniz. Didim merkeze de uzak sayılmayan Büyük Menderes Dalyanları, Akköy mevkinde yer almaktadır.

DİĞER BLOG KONULARI

14 Şubat - Sevgililer Günü 27.01.2022
14 Şubat - Sevgililer Günü
Sevgililer Günü, her yıl 14 Şubat’ta birçok ülkede kutlanır. Tarihi eski Roma İmparatorluğu’na dayanmaktadır.  Kökeni, Roma Katolik Kilisesi´nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplum... TÜMÜNÜ OKU
Neden Tatil Yapmalıyız 14.12.2021
Neden Tatil Yapmalıyız
Neden Tatil Yapmalıyız.    Öncelikle İnsanız…    Kendimize zaman ayırmalıyız.     Kendimize ayırdığımız zamanı birde sevdiklerimiz ile birlikte olabileceğimiz bir zaman dilimi haline dönüştürdüğümüzde, yapılacak aktiviteler, gidiş ve dönüşte yolda yaş... TÜMÜNÜ OKU
Kış Tatili Önerileri 4.12.2021
Kış Tatili Önerileri
Kış Tatili Önerileri Kim demiş tatile sadece sıcak yaz günlerinde gidilir diye? Soğuk günlerde evde can sıkıntısını sona erdirecek bir yazı ile karşınızdayız. Koşuşturma içinde geçen iş ve hayat temposuna kısa bir mola verip sizin için derlediğimiz kış tatili önerileri listesine göz atarsanız,... TÜMÜNÜ OKU
2021-2022 EĞİTİM YILINDA 15 TATİL (SÖMESTR) NE ZAMAN 2.12.2021
2021-2022-egitim-yilinda-15-tatil-somestr-ne-zaman
15 TATİL (SÖMESTR) NE ZAMAN    15 Tatil tarihi için geri sayım başladı.    Öğrenciler ve Veliler yarıyıl tatili için şimdiden planlar yapmaya başladı.         Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 - 2022 takvimine göre Yarıyıl tatili 21 Ocak 2022 i... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye, Kaş, Kalkan Hava İklim Durumu Nedir 30.11.2021
Fethiye, Kaş, Kalkan Hava İklim Durumu Nedir
Fethiye, Kaş, Kalkan ( Nisandan Kasıma kadar) Hava İklim Durumu Nedir? Her gün gazetelerde ve televizyonlarda görmeye alıştığımız hava durumları ancak yaşadığımız bölge için önemli olmaktadır. Sadece tatile gitmeyi düşündüğümüz iller için tatil zamanlarında hava durumunu takip ederek tatil rezer... TÜMÜNÜ OKU
Kelebekler Vadisi Nerede 26.11.2021
Kelebekler Vadisi Nerede
   Kelebekler Vadisi Nerede    Muğla´nın Fethiye ilçesine bağlı Kelebekler Vadisi´nin adını duymayan kalmamıştır. Özellikle kampçılar ve gezginlerin bir numaralı durağı olan Kelebekler Vadisi adeta saklı bir cennet gibidir. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olar... TÜMÜNÜ OKU
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir 25.11.2021
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir? Kalkan Kaputaj Plajı, Antalya ilimize bağlı Kalkan beldesine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tatil yapmak üzere Antalya’ya gelenlerin yeni yerler keşfetmek üzere gezintiye çıkmaları dahi Kaputaj plajını görmelerini sağlamaktadır. Antalya’dan Kalkan’a doğru aracınızl... TÜMÜNÜ OKU
Bursa da gezilecek yerler 16.11.2021
bursa-da-gezilecek-yerler
Bursa’da nereye gidilir? 1. Muradiye Külliyesi Muradiye Külliyesi, Bursa Bursa tarihi yerler arasında can alıcı bir öneme sahip olan Muradiye Külliyesi, Osmanlılar döneminde yaptırılan son külliye olma özelliği taşıyor. Sultan 2. Murat döneminde inşa edilen külliyenin içinde hamam, cam... TÜMÜNÜ OKU
Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır 11.11.2021
turkiye’de-yamac-parasutu-nerelerde-yapilir
Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır    Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan yerler, ülkenin birçok bölgesine dağılmış durumda. Özellikle yaz aylarında rağbet görmeye başlayan bu tesisler, eğitim uçuşları ile beraber bu heyecanlı ekstrem sporu denemek isteyen herkese kapılarını açı... TÜMÜNÜ OKU
Kaş İlçesinde Keyifle Yapılacak Tatil Aktiviteleri Nelerdir 5.11.2021
kas-ilcesinde-keyifle-yapilacak-tatil-aktiviteleri-nelerdir
Kaş İlçesinde Keyifle Yapılacak Tatil Aktiviteleri Nelerdir Akdeniz’de otoyolda özel aracı ile yolculuk yapanların dikkatlerini üzerine toplayan kaş şeklindeki kara parçalarının arasında bulunan ve bir doğa harikası olan, denizin pırıl pırıl rengine hayran kaldıkları ilçe, adını bu doğal güzelli... TÜMÜNÜ OKU
Babadağ Yamaç Paraşütü 4.11.2021
Babadağ Yamaç Paraşütü
Babadağ Yamaç Paraşütü Babadağ yamaç paraşütü yapmak isteyenler her yıl Fethiye’ye akın etmektedir. Hem yaz turizminin cenneti olarak bilinen hem de yamaç paraşütü deneyimi kazanmak isteyen yüzlerce yerli ve yabancı turist deneyimli uçuş hocaları ile birlikte bu deneyimin keyfini sürmektedir. Tur ş... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye Koylarının Eşsiz Manzarasında Denizin Keyfini Çıkarın 2.11.2021
Fethiye Koylarının Eşsiz Manzarasında Denizin Keyfini Çıkarın
Fethiye Koylarının Eşsiz Manzarasında Denizin Keyfini Çıkarın    Muğla ilimizin, Fethiye ilçesi oldukça gelişmiş bir turizm cennetidir. Buraya gelenler bilir, gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzeldir. Denizi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi olarak da gezilebilecek birçok alana sahip... TÜMÜNÜ OKU
Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir? En Güzel Kuşadası Koyları Hangileridir? 31.10.2021
Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir? En Güzel Kuşadası Koyları Hangileridir?
Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir? En Güzel Kuşadası Koyları Hangileridir? Ülkemizde turistik açıdan pek çok güzel tatil beldesi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de her sene pek çok turist ağırlayan Kuşadası´dır. Kuşadası ilk uluslararası turizm unvanını taşıyan bir yer olup 40 yılı aşkın süresi... TÜMÜNÜ OKU
Tatile Giderken Yanınıza Neler Getirirsiniz? 28.10.2021
Tatile Giderken Yanınıza Neler Getirirsiniz?
Tatile Giderken Yanınıza Neler Getirirsiniz? Tatilcilerin en çok sorguladığı konular arasında tatile giderken yanınıza neler getirirsiniz? Konusu olmaktadır. Bu durum kişiden kişiye, kadın veya erkekler için, çocuklar için değişiklik göstermektedir. Tatil planı yaparken her zaman bavulunuza fazl... TÜMÜNÜ OKU
Kalkan İslamlar Köyünün Tarihi Geçmişi 27.10.2021
kalkan-islamlar-koyunun-tarihi-gecmisi
Kalkan İslamlar Köyünün Tarihi Geçmişi Antalya ilimizin, Kaş ilçesine bağlı olan İslamlar Köyü, Kalkan semtinin yakınında olup turizm açısından oldukça gelişmiş bir yerleşim yeridir. Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Kalkan İslamlar Köyü, çok eski yıllara dayanan b... TÜMÜNÜ OKU
Gezilecek Yerler Alaçatı 22.10.2021
gezilecek-yerler-alacati
Alaçatı;        Dar sokakları ve korunmuş mimarisiyle, rüzgarı, denizi ve güneşiyle, mavinin her tonunu bulabileceğiniz mavi bayraklı koyları ve güleç yüzlü insanlarıyla muhteşem coğrafyaya sahip kentin adıdır Alaçatı!    Tüm bu korunmuş güzelliklerine ilaveten gele... TÜMÜNÜ OKU
Kelebekler Vadisi, Faralya 20.10.2021
Kelebekler Vadisi, Faralya
Faralya Köyü; Tatil yapmak isteyenlerin bazı bilgileri edinmeden buraya gitmesi büyük bir eksiklik olabilir. Bu sebeple temelde bilinmesi gereken bilgileri paylaşmak doğru olacaktır. Şurada çay içebilirsiniz, burada yemek yiyebilirsiniz gibi genel bilgilerden ziyade temel bilgileri edinmeniz yer... TÜMÜNÜ OKU
Neden Villa Tatili 17.10.2021
tatil , villa , korunaklı , balayı , yaz , huzur , özel
Tatil, senenin yorgunluğunu atmak, aile ve arkadaşlar ile vakit geçirmek ve huzurla dolmak için büyük küçük herkesin beklediği zaman dilimi. Hem ruha, hem de bedene iyi geldiği kanıtlanmış olan tatile başlamadan önce ise mutlaka araştırma yapmak gerekmekte. Nereye gitmeli? Ne kadar bütçe ayırmalı?... TÜMÜNÜ OKU
Gizli Cennet Kaputaş Plajı 16.10.2021
gizli , cennet , kaputas , plaj , kiralik , villa , tatil , deniz , kumsal
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir? Kalkan Kaputaj Plajı, Antalya ilimize bağlı Kalkan beldesine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tatil yapmak üzere Antalya’ya gelenlerin yeni yerler keşfetmek üzere gezintiye çıkmaları dahi Kaputaj plajını görmelerini sağlamaktadır. Antalya’dan Kalkan’a doğru aracınızl... TÜMÜNÜ OKU
Huzur dolu tatil yerleri 11.10.2021
Huzur dolu tatil yerleri
Hepimizin dinlenmeye ihtiyacı var. Çare ise tatil! Yoksa henüz bir tatil planınız yok mu? Hiç üzülmeyin! Çünkü biz sizin için ülkemizin görülmeye değer noktalarını içeren muhteşem tatil önerileri hazırladık. İşte, huzurlu ve en önemlisi diğer alternatiflere göre daha izole bir tatil için kapısını ça... TÜMÜNÜ OKU
Gezilecek yerler; Dalyan 10.10.2021
Gezilecek yerler; Dalyan
Dalyan Akdeniz kıyısında bulunan; hem deniz hem doğa hem de tarih ve tatil kavramlarını adeta birbirinin içine geçtiği muazzam bir tatil bölgesi. Fethiye ile Marmaris arasında yer almakta olan Dalyan, Muğla ’nın Ortaca İlçesine bağlıdır ve yaklaşık 5 bin kişilik nüfusa sahip bir kasabadır. Dalya... TÜMÜNÜ OKU
Tatildeyken Araç Kiralamak 7.10.2021
tatildeyken-arac-kiralamak
Tatildeyken araç kiralamayı düşünüyorsan TATİL VİLLACISI olarak yanınızdayız. Ancak pek çoğumuz için bu iş biraz zahmetli gelebilir. Farklı şeylere dair ücretler, gördüğün kiralık araç tekliflerinde yer alabilir veya almayabilir; bu nedenle kiralama işini %99 oranında tamamlamadan son fiyatı öğrenem... TÜMÜNÜ OKU
Tüplü Dalış Rehberi 4.10.2021
Tüplü Dalış Rehberi
Herkesin tüplü dalışa başlamak için farklı nedenleri vardır. Bazı insanlar doğal hayatla ilgilenirken diğerleri kendilerini zorlamanın ve korkularını aşmanın yeni yollarını arayabilir. Sebep ne olursa olsun, yeni bir maceraya atılmadan önce göz önünde bulundurman gereken şeyler var. Aşağıda, tüp... TÜMÜNÜ OKU
Tatile giderken alınması gerekenler 3.10.2021
Tatile giderken alınması gerekenler
1. Bir liste yap Evet, kulağa biraz sıkıcı gelebilir ama stressiz bir tatilin yolu bu basit listeden geçer. Öncelikle asıl gerekenler ile arzu ettiklerini birbirinden ayır ve bavul kısıtlamaları hakkında gerçekçi ol. Eğer bu liste için ilhama ihtiyacın varsa, aşağıdaki madde senin için iyi bir b... TÜMÜNÜ OKU
Likya Yolu Serüveni 2.10.2021
Likya Yolu serüveni
Likya ülkesinin gizemini, Akdeniz’in sonsuz maviliğini, Tahtalı Dağı’nın zirvesini,  dağların kekik toplayıcı Yörüklerini, keçiboynuzunun kekremsi tadını, yalnızlığı, doğayı, dinginliği hissedebilmek için zamanın ve mekanın içindeki Likya Yolu serüvenini yaşamak gerekiyor. Likya Yolu geçmiş... TÜMÜNÜ OKU
Marmaris’te gezilecek yerler 1.10.2021
Marmaris gezilecek yerler , marmaris tarihi yerler , marmaris en iyi lokasyonlar
Marmaris, hem coğrafya hem de iklim açısından yıl boyunca yürüyüş ve bisiklet turları yapmak için çok uygun ve elverişli. Yemyeşil çam ormanları ile kaplı tepelerin ve pırıl pırıl masmavi denizin kombinasyonu Marmaris, doğada vakit geçirmeyi seven ve aktif tatil yapmayı tercih edenler için bir cen... TÜMÜNÜ OKU
Türkiye’nin hiç bir tatil rotasına benzemeyen Kaş Başka 30.09.2021
Türkiye’nin hiç bir tatil rotasına benzemeyen Kaş Başka
Türkiye’nin hiç bir tatil rotasına benzemeyen Kaş Başka! Sizlere de tavsiye ediyoruz mutlaka Kaş’a gidin, görün ve keşfedin, çok seveceksiniz. Kaş tarihi dokusu, yeryüzünün ve sualtının doğal güzelliği, nefis gurme restoranlarıyla tekrar tekrar çağıran bir yer.. Tek kelimeyle Kaş aşktır! Kaş gezil... TÜMÜNÜ OKU
Yogaya başlamak isteyenler, derinleşmek için huzurlu rotalar arayanlar 30.09.2021
Yogaya başlamak isteyenler, derinleşmek için huzurlu rotalar arayanlar
Bu liste size bilet aldıracak! Türkiye’nin seçkin ve konusunda uzman yoga mekanlarını listeledik. Biletini al, tatilini planla! 1. Bonjuk Bay, Muğla Doğaya dön, rahatla ve bu güzelliğin tadını çıkart. Muğla’nın zengin mi zengin coğrafyasının bir harikası olan Gökova’da özel bir koy Bonju... TÜMÜNÜ OKU
Antalya da Turizm 30.09.2021
Antalya da Turizm
Antalya; deniz-kum-güneş odaklı olarak kitle turizmi alanında ön plana çıkan bir destinasyon olarak tanınmakla birlikte gerçekleştirilen yatırım ve çalışmalarla kitle turizmi dışındaki alanlarda önemli bir gelişim göstermiş durumda. Golf Turizmi: Yılın 12 ayı golf oynamaya elverişli iklimi ve golf ... TÜMÜNÜ OKU
Bodrum da gezilecek yerler 30.09.2021
Bodrum da gezilecek yerler
Tarihte Halikarnas ismiyle öne çıkan Bodrum, Muğla’nın diğer ilçelerinden daha fazla nüfusa sahip olmasından dolayı en büyük ilçesi konumundadır. M.Ö. 650’li yıllarda ismi “Halikarnassos” olarak bilinen Bodrum, Cumhuriyetin ilanıyla bugünkü ismine sahip olmuştur. Dünyanın yedi harikasından biri olan... TÜMÜNÜ OKU
Marmaris te Gezilecek yerler 30.09.2021
Marmaris te Gezilecek yerler
Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Marmaris, Rodos ve Ege adalarına açılan bir kapı konumundadır. Bilinen tarihi MÖ 900’lere kadar uzanan Marmaris’in Helenistik Dönem’de belli bir süre için Seleukos egemenliğine, sonra sırasıyla Roma, Bizans, 13. yüzyılda Menteşoğulları egemenliğine... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye de gezilecek yerler 30.09.2021
Fethiye de gezilecek yerler
   Muğla’nın en geniş yüzölçümüne sahip ilçesi Fethiye’nin tarihi MÖ 5. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bölge; Çalış Plajı, Ölü Deniz, Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu, Cennet ve Katrancı Koyu, Katrancı Tabiat Parkı, Saklıkent Kanyonu, Fethiye Balık Pazarı gibi yerleri ve turkuaz koyları ile ön... TÜMÜNÜ OKU
Doğa ve Macera Turizmi Muğla, doğa ve macera turizmi açısından da son derece zengin seçenekler sunmaktadır. 30.09.2021
Doğa ve Macera, Turizm, Muğla
Doğa ve Macera Turizmi Muğla, doğa ve macera turizmi açısından da son derece zengin seçenekler sunmaktadır. Her köşesi ayrı cennet olan Muğla’da öne çıkan doğa ve macera turizmi aktiviteleri şöyledir: Bafa Gölü: Milas ilçesinde yer alan Bafa Gölü’nde iki ada bulunmaktadır. İkiz adalardan biri aslınd... TÜMÜNÜ OKU
Macera Turizmi 30.09.2021
mugla, macera, tatil, gezi
Macera turizmi konusunda Muğla’da çok farklı seçenekler öne çıkmaktadır. Babadağ’dan Ölüdeniz bölgesinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü ve Köyceğiz, Dalyan, Bodrum, Marmaris ve Muğla’nın diğer bölgelerinde öne çıkan safari, son derece popüler turizm aktiviteleridir. Muğla’nın turistik ilçelerinde y... TÜMÜNÜ OKU
Kamp ve Karavan Turizmi 30.09.2021
Kamp ve Karavan Turizm Glamping
Kamp ve Karavan Turizmi: Korona virüsü salgını kamp ve karavan turizmini de olan ilgiyi artırmıştır. Muğla kamp ve karavan turizmi bakımından da önemli olanaklara sahiptir. Muğla’da Marmaris’teki İnbükü, yine Marmaris İçmeler’deki Pamucak Plajı Kamp Alanı, Datça ilçesinde bulunan Kargı Koyu, Fethi... TÜMÜNÜ OKU
Muğla, dalış açısından da çok fazla imkana sahiptir. 30.09.2021
dalis , mugla , bodrum , fethiye , marmaris , kas , kalkan ,
Muğla, dalış açısından da çok fazla imkana sahiptir. Bodrum, önemli dalış noktalarıyla ve 2001 yılı Eylül ayında açılan yeni dalış yerleriyle Dalış Turizm’inde de kendisinden söz ettirmektedir. Bodrum’da; Büyük Bango, Küçük Bango, Kargı Adası, Köçek Adası, Karaada Kaçakçı Koyu, Karaada-Delikli Mağa... TÜMÜNÜ OKU
NEDEN MUĞLA DA TATİL YAPMALIYIM 30.09.2021
tatil, mugla, gezilecek yerler, villa, etkinlikler
Eşsiz doğası, Akdeniz ve Ege’ye olan kıyıları, Bodrum ve Dalaman’da bulunan havalimanları, ulaşım ve konaklama altyapısıyla Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Muğla, her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Muğla topraklarının büyük kısmı Ege’de küçük bir kısmı ise Akdeniz ... TÜMÜNÜ OKU
COVİD 19 DAN KORUNMA YOLLARI 30.09.2021
covid 19 korunma saglik hastalık
Akut solunum yolu enfeksiyonlarının bulaşma riskini azaltmaya/önlemeye yönelik öneriler, COVID-19 için de geçerlidir. - El hijyenine önem verilmelidir. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanmalı, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol içerikli el antiseptiği kullanılmalıdır. - Elle... TÜMÜNÜ OKU
VİLLA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT 30.09.2021
Villa, Tatil, Tursab, Dolandırıcılık,
VİLLA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT. Turizm amaçlı olarak villa ve benzeri konutların kullandırılması hizmetinin sunulması kisvesi altında tüketicileri dolandıran kişi ve oluşumlar kendilerini seyahat acentası olarak tanıtabilmekte ve web siteleri üzerinden “TÜRSAB Doğrulama Kodu”na sahiplermişçesine a... TÜMÜNÜ OKU
‘Hayalet köy’ KAYAKÖY 7.09.2021
En iyi tatil seçenekleri www.tatilvillacisi.com da
‘Hayalet köy’ KAYAKÖY Muğla´nın Fethiye ilçesinde Fethiye Merkeze 10 dk. mesafede yer alan terk edilmiş çok sayıda Rum evi bulunduğu için ´hayalet köy´ olarak anılan Kayaköy, göz alıcı tarihi dokusu, eşsiz atmosferi, ve doğasıyla görenleri hayran bırakıyor. Hassas Koruma Alanı statüsünde yer alan... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye Kayaköy En iyi Yorum alan Villalar 2.05.2021
kayaköy villa yorumları , en iyi fethiye villa yorumları
Fethiye Tarihinin en eski yerleşim yerlerinden olan Kayaköy´üne Fethiye´nin güneyinden devam etmekte olan dağ yolunu takiple 8 kilometre. Sonra ulaşmak mümkündür.Diğer alternatif olarak, Fethiye´den Ölüdeniz´e ulaşımı sağlamakta olan karayolunun, Hisarönü kavşağından batıya takiple Kayaköy´üne ulaşı... TÜMÜNÜ OKU
Deniz Manzaralı Balayı Villasında Tatil 25.04.2021
balayi villalari , deniz manzaralı Villalar
Merhabalar sizlere tatilvillacisi.com ile tanışma hikayemizi anlatıcam. Gerçtekten bu anlattıklarımı yaşadıklarım ile birebir anlatıcam.  Eşimle nikahımızı yaptırdığımızda düğünden sonra hemen balayına çıkacaktık. Bu yüzdende internet üzerinden villa kiralama hizmeti veren bir firma aramaya ba... TÜMÜNÜ OKU