KİRALİK VİLLA

Konum

Giriş

Çıkış

Misafirler

Yetişkinler 13 ve üzeri yaştakiler
2
Çocuklar 13 ve üzeri yaştakiler
0
Bebekler 13 ve üzeri yaştakiler
0
Seyahatinizde size hayvan eşlik ediyorsa mutlaka ev sahibinize bildirin.
Tatil Villacısı / Blog

Bursa da gezilecek yerler

Bursa da gezilecek yerler 16.11.2021
bursa-da-gezilecek-yerler
Bursa’da nereye gidilir?

1. Muradiye Külliyesi
Muradiye Külliyesi, Bursa
Bursa tarihi yerler arasında can alıcı bir öneme sahip olan Muradiye Külliyesi, Osmanlılar döneminde yaptırılan son külliye olma özelliği taşıyor.
Sultan 2. Murat döneminde inşa edilen külliyenin içinde hamam, camii, medrese ve türbeler var. Osmangazi’de yer alan Muradiye Külliyesi, Bursa merkezde gezilecek yerlerin en önemlisi olarak nitelendirilebilir.
Bu arada külliyenin konumlandığı Muradiye Mahallesi’ne, direkt çalışan otobüslerle de ulaşılabilir.

2. Tophane Saat Kulesi

İlk olarak Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Tophane Saat Kulesi, yıllar içinde yıkılıp yeniden inşa edilerek son haline kavuşmuş.
Tophane Parkı’nda bulunan kule 6 katlı olup, tepesinde her yöne bakan 4 adet saat bulunduruyor. Bursa’daki tarihi yerlerin en özgünlerinden olan kule, şimdilerde dijital bir saate sahip.
Ayrıca belediye tarafından yangın gözetleme amacıyla da kullanılıyor.

3. Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri

Osmangazi semtindeki bu iki türbe karşılıklı konumlanarak Bursa gezisinin tarih haritasını oluşturuyor. Osmanlı Devleti’nin kurucuları Osman Bey ve Orhan Bey’in kabirlerinin bulunduğu türbeler, Tophane Meydanı’nda yer alıyor.
Orhan Gazi Türbesi’nde pencerelerin üzerinde alınlık şeklinde sade süslemeler bulunuyor.
Ortada kubbenin altında bulunan sandukanın ise Orhan Gazi’ye ait olduğu biliniyor. Osman Gazi Türbesi’nin hikayesi ise biraz daha farklı.
Osman Gazi’nin kuşatma sırasında vasiyeti üzerine, Saint Elie Bizans manastırının bir kısmı üzerine inşa edilen türbeye Bursa’nın fethinden sonra gömüldüğü belirtiliyor.

4. Koza Han

Koza Han, Bursa’nın en önemli noktalarından bir tanesi
Bursa’da gezilecek yerler denilince akla gelen bir diğer yapı grubu da hanlar. Özellikle Koza Han’ın ünü turistik gezi yapanlar arasında çokça yayılmış durumda.
15. yüzyıl sonlarında II. Bayezid tarafından yaptırılan Koza Han, Bursa’nın tarihi alışveriş merkezi olarak biliniyor.
Bugün Koza Han’da hizmet veren dükkanlarda ipek kumaşlar, eşarplar, şallar, aksesuarlar, el işi ürünler, ev tekstili ürünleri ve hediyelik eşyalar var.
Koza Han, hafta içi 08:00 – 19:30, cumartesi 08:00 – 20:00, pazar günleri ise 10:30 – 18:30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

5. Ulu Camii

Bursa’nın sembollerinden olan Ulu Camii
Bursa’nın sembollerinden olan Ulu Camii, şehri ziyaret eden herkesin gezmesi gereken görkemli bir yapı. Yirmi kubbesi olan Ulu Camii, ülkenin iç alanı en geniş camisi olarak biliniyor.
I. Bayezid tarafından yaptırılan cami, hat sanatının Osmanlı dönemindeki en kıymetli örnekleri arasında.
1855 yılında yaşanan depremde büyük hasar görmesine rağmen, özellikle şadırvanıyla hala göz kamaştırıyor. Ulu Camii, Bursa kent merkezinde yer alıyor.

6. Yeşil Türbe

Yeşil Türbe’de yer alan motifleri mutlaka görmelisiniz
Bursa’nın simgelerinden olan Yeşil Türbe, şehrin her yerinden görülebilen ve motifleriyle göz kamaştıran bir dini yapı.
15. yüzyıl mimarisi hakkında oldukça net ipuçları da veren iki katlı Yeşil Türbe’de yer alan mihrap, döneminin sayılı sanat eserleri arasında.
Ayrıca Yeşil Türbe’nin tüm duvarları çinilerle kaplı ve bu özelliğiyle Osmanlı dönemindeki kendine has yapılar arasında yer alıyor.
İznik çiniciliğini yakından görmek isteyenlerin uğrak noktası olan Yeşil Türbe’ye, aynı adlı caddeden giriş yapabilirsin.

7. Tuzaklı Köyü

Kentin Osmangazi ilçesine bağlı olan Tuzaklı Köyü, Bursa piknik yerlerinin en başında, yeşilin her tonunu barındıran doğasıyla yer alıyor.
900 yıllık bir geçmişe sahip olan Tuzaklı Köyü, Bursa’ya 18 km uzaklıkta. Ayrıca çevresi tamamen orman olduğundan muhteşem bir manzaraya da sahip.
Tuzaklı Köyü Piknik Alanı ise kentin yoğun temposundan kaçmak isteyenler için biçilmiş kaftan.
Alanda çocuk oyun parkı, büfe, masalı banklar ve birkaç bölüm daha hizmete sunulmuş. Tuzaklı’ya ulaşım kışın biraz zor olduğundan, keyfi tam anlamıyla yaşamak için özellikle bahar ve yaz aylarında gitmekte fayda var.

8. Eski Aynalı Çarşı

Antikacıları bulabileceğin bir han
Geçmiş dönemlerde Orhan Külliyesi’nde bir hamam olan Eski Aynalı Çarşı, Koza Han’ın yanında yer alıyor.
Bugün daha çok antikacıların hizmet verdiği çarşının ismi ise son restorasyon işlemlerinin ardından buraya gelen bir tüccarın duvarlara astırdığı aynalardan geliyor. Bu arada çarşıda kuyumcular da bulunabiliyor.

9. Uludağ: Bursa’nın incisi

Her mevsim güzel…
Bursa’da kışın gezilecek yerler sorulsa şüphesiz ilk olarak Uludağ adres gösterilir.
Sadece kent için değil, aslında tüm Türkiye’de kış turizminin merkezlerinden olan Uludağ, özellikle Aralık- Nisan ayları arasında on binlerce turistin akınına uğruyor.
Uludağ gezisi, kayak tatili yapmak isteyenlerin ve özellikle geniş ailelerin sömestr için tercih edebilecekleri en uygun alternatif. Çünkü kar kalınlığı sömestr tatilinin planlandığı Ocak- Şubat aylarında kayak sporunun en sevdiği ölçülere geliyor.
Peki, Uludağ’a nasıl gidilir? Uludağ ulaşımı için ise pek çok seçenek var. Aslında arabayla gelmek bunlardan biri olsa da, yoğun kar yağışının yaşandığı dönemlerde biraz zorlayıcı olabiliyor.
Şehirlerarası otobüs firmaları tercih edildiğinde, bunların bazıları doğrudan Uludağ’a varmayı sağlıyor. Bunun yanı sıra Bursa kent merkezinden de dağa gelmek mümkün. Teleferik Bursa için önemli bir ulaşım aracı. Dolayısıyla Uludağ teleferik ve telesiyej ile şehir merkezinden kolayca varılabilen bir noktada bulunuyor.
Uludağ oteller bölgesine bu yolla yaklaşık 25 dakikada ulaşabilirsin. Ayrıca bazı otellerin sağladığı servis hizmetinden de yararlanman mümkün.

10. Tirilye: Asırlık zeytin ağaçlarının izinde

Şehirden biraz uzaklaşmak için mükemmel bir yer
Bursa’nın küçük ama dopdolu kasabası Tirilye, Mudanya ilçesine bağlı olan ve yine tarihi dokusuyla göz kamaştıran bir bölge.
Aslında eski bir balıkçı köyü olan Tirilye’de hayat oldukça sakin akıyor.
Tirilye’de gezilecek yerler denilince akıllara ilk olarak eski Rum evleri, kiliseler, çeşmeler ve camiler gelmeli. Taş Mektep, Kemerli Kilise, Dündar Evi, Fatih Camii, Medikion Manastırı gibi yapılar restore edilmediğinden ilk anda bakımsız gibi görünse de, en azından dışarıdan ziyaret edilmesi gereken, tarihe tanıklık etmiş adresler.
Bu arada yüzme meraklıları meydanın yanında bulunan plajdan denize de girebilir.
Eğer Tirilye’de kahvaltıya rastlanıyorsa mutlaka Çamlıkahve’de bu ritüeli yerine getirmek gerekiyor. Tirilye Çamlıkahve, denize bakan manzarasıyla bir çay içmek için de olsa uğranması gereken muhteşem bir yer.
Mavi sulardan bu kadar bahsetmişken, “Tirilye’de ne yenir?” sorusunun cevabını da duyar gibi oluyoruz. Elbette balık! Tirilye’de deniz ürünlerini sunan işletmeler sahil şeridinde sıralanıyor.
Balıklar, deniz ürünleri ve zeytinyağlıların yerel halleriyle sunulduğu Tirilye balık restoran fiyatları ise gezginleri pek de üzmeyecek cinsten.
Seyyahların cevabını merak ettiği bir diğer soru ise; Tirilye’de nerede kalınır? Tirilye’de kalınacak yerler çok fazla alternatife sahip değil, birkaç butik otel ve pansiyon haricinde.
Tirilye’ye gelmişken dünyanın sayılı lezzetleri arasında sayılan zeytin ve zeytinyağlarını almak için köylü pazarına da uğrayabilirsin. Bu arada istersen Mudanya’da konaklayıp, Tirilye’yi günübirlik olarak gezme alternatifini de değerlendirebilirsin.
Gemlik Körfezi’nde yer alan Mudanya’da tesisler, butik otel, motel, pansiyon ve üç yıldızlı oteller olarak sınıflanıyor. Bu bölgede kalarak sadece Tirilye’yi değil, Bademli, Çamlık, Dereköy ve Kaymakoba gibi diğer Mudanya köylerini de ziyaret edebilirsin.

11. Gölyazı: Güneşle denizin buluştuğu nokta

Son dönemlerde popülerliği artan Gölyazı
Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Gölyazı, popülerliğini henüz kazandı diyebiliriz.
Gölyazı’nın nerede olduğundan biraz daha detaylı bahsedecek olursak, Uluabat Gölü üzerinde yer alan bir adacık diyebiliriz. Karayoluna bir köprü aracılığıyla bağlanan Gölyazı diğer yönüyle de Osmanlı’dan Bizans’a kadar birçok yönetimin izini bıraktığı tarihi bir adres.
Gölyazı’nın zamanında Apollon Krallığı’nın başkenti olarak bilindiği de tarih uzmanları tarafından söyleniyor. Gölyazı’da gezilecek yerler arasında olan Aziz Panteleimon Kilisesi, Apollon Tapınağı, Ağlayan Çınar ve eski Rum evleri mutlaka görülmeli.
Bunun yanı sıra burası da bir balıkçı köyü olduğundan, yerel bir lezzet olan turna balığının tadına bakmalısın. Ayrıca göl kenarındaki irili ufaklı mekanlarda kuş seslerinin huzurlu atmosferini hissederek göle karşı kahvaltı keyfi de mümkün. Çok fazla çeşit olmasa da, buradaki birkaç mekan beklentileri karşılıyor.
Farklı tecrübelere açık olanlar ise Gölyazı’da bir sandal turu macerası da yaşayabilir. Gölü sandalla turlayarak Gölyazı’nın değişik yüzünü görmek büyüleyici bir deneyim.
Ancak burada kaçırılmaması gereken yegane aktivite Zambak Tepesi’nden gün batımını izlemek. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için burası harika bir manzara sunacaktır.
Bu bölge küçük olduğundan kalınacak yer alternatifleri çok fazla değil. Gölyazı’da konaklama için birkaç butik otel ve pansiyon var. Ayrıca göl manzaralı bir tarihi konakta da kalınabiliyor.
Bunun yanı sıra yine Mudanya’da ya da Bursa merkezde konaklanıp günübirlik olarak gezmeye Gölyazı’ya gelinilebilir.

12. Cumalıkızık: Masal diyarındaymış gibi

Osmanlı döneminden günümüze ulaşabilmeyi başarabildi Cumalıkızık
Çoğu turist Bursa gezisine başlamadan önce “Cumalıkızık nerede?” sorusunu sorar. Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşabilen ve popülerliğini koruyan Bursa Cumalıkızık, Yıldırım ilçesine bağlı, Uludağ’ın eteklerindeki bir köy…
Bursa’daki her noktada olduğu gibi, Cumalıkızık’ta da gezginleri ilk olarak muhteşem bir manzara selamlıyor. Filmlere, kitaplara konu alan Cumalıkızık evleri burada gezilmesi gereken yerler listesinin ilk sırasında. Ahşap, kerpiç ve taş özellikleriyle öne çıkan evler, rengarenk duvarlarıyla yılın her dönemi birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.
Etnoğrafya Müzesi, Küpeli Ev, Cumalıkızık Camii gibi diğer adresleri ise köyün farklı noktalarında bulabilirsin. Bu arada Cumalıkızık’ı gezerken dar sokaklarda sessizliği dinlemek de tatilin huzur veren yanı.
Cumalıkızık ile ilgili bir diğer değişik not ise “dünyanın en dar sokağı”na ev sahipliği yapması. Cin Aralığı Sokağı olarak bilinen bu nokta adını, Kurtuluş Savaşı’nda halkın düşman askerlerinden kaçarak tepeye ulaşmasından alıyor.
Tüm bu detayların yanı sıra girişteki büyük köy meydanında kurulan pazar ile de Cumalıkızık özellikle hafta sonları cıvıl cıvıl. Tarhanadan ev yapımı salçalara kadar birçok özel lezzeti pazardan temin edebilirsin.
Bursa Cumalıkızık Köyü’nün kahvaltısı da oldukça meşhur. Serpme şeklinde servis edilen çeşitlerle zenginleşen Cumalıkızık kahvaltı fiyatları bütçeleri çok zorlamıyor.
Cumalıkızık Köyü konaklama olanaklarından faydalanmak isteyenler için pansiyon ve butik otel seçenekleri var.

Bursa’ya nasıl gidilir?

Bursa’ya gitmek için en ideal çözüm kara yolu. Feribotla Yalova’ya geçtikten sonra ya da Kocaeli üzerinden Bursa’ya ulaşabilirsin. Bunun yanı sıra hizmete giren deniz otobüsleriyle direkt olarak da kente varmak mümkün.

Bursa’da kalınacak yerler nereler?

Uludağ, Gölyazı, Trilye, Mudanya, Cumalıkızık gibi adresler önemli konaklama noktaları. Buralar ayrıca, Bursa’da hafta sonu kalınacak yerler olarak da görülebilir. Konaklama seçeneklerimizi https://www.tatilvillacisi.com/iznik-golu adresimizden inceleyebilirsiniz.

Bursa’da ne yenir?

Elbette İskender kebap! Bunun yanı sıra kestane şekeri, pideli köfte, İnegöl köfte, cantık, tahinli pide ve Kemalpaşa tatlısını da denemelisin.

Bursa’da kahvaltı nerede yapılır?

Bursa’da civar köyler kahvaltı açısından oldukça ideal. Çiftlikler ve köy evlerinde hatta kahvelerde bile yörenin doğal ürünleriyle enfes bir kahvaltı edebilirsin.

DİĞER BLOG KONULARI

14 Şubat - Sevgililer Günü 27.01.2022
14 Şubat - Sevgililer Günü
Sevgililer Günü, her yıl 14 Şubat’ta birçok ülkede kutlanır. Tarihi eski Roma İmparatorluğu’na dayanmaktadır.  Kökeni, Roma Katolik Kilisesi´nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplum... TÜMÜNÜ OKU
Neden Tatil Yapmalıyız 14.12.2021
Neden Tatil Yapmalıyız
Neden Tatil Yapmalıyız.    Öncelikle İnsanız…    Kendimize zaman ayırmalıyız.     Kendimize ayırdığımız zamanı birde sevdiklerimiz ile birlikte olabileceğimiz bir zaman dilimi haline dönüştürdüğümüzde, yapılacak aktiviteler, gidiş ve dönüşte yolda yaş... TÜMÜNÜ OKU
Kış Tatili Önerileri 4.12.2021
Kış Tatili Önerileri
Kış Tatili Önerileri Kim demiş tatile sadece sıcak yaz günlerinde gidilir diye? Soğuk günlerde evde can sıkıntısını sona erdirecek bir yazı ile karşınızdayız. Koşuşturma içinde geçen iş ve hayat temposuna kısa bir mola verip sizin için derlediğimiz kış tatili önerileri listesine göz atarsanız,... TÜMÜNÜ OKU
2021-2022 EĞİTİM YILINDA 15 TATİL (SÖMESTR) NE ZAMAN 2.12.2021
2021-2022-egitim-yilinda-15-tatil-somestr-ne-zaman
15 TATİL (SÖMESTR) NE ZAMAN    15 Tatil tarihi için geri sayım başladı.    Öğrenciler ve Veliler yarıyıl tatili için şimdiden planlar yapmaya başladı.         Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 - 2022 takvimine göre Yarıyıl tatili 21 Ocak 2022 i... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye, Kaş, Kalkan Hava İklim Durumu Nedir 30.11.2021
Fethiye, Kaş, Kalkan Hava İklim Durumu Nedir
Fethiye, Kaş, Kalkan ( Nisandan Kasıma kadar) Hava İklim Durumu Nedir? Her gün gazetelerde ve televizyonlarda görmeye alıştığımız hava durumları ancak yaşadığımız bölge için önemli olmaktadır. Sadece tatile gitmeyi düşündüğümüz iller için tatil zamanlarında hava durumunu takip ederek tatil rezer... TÜMÜNÜ OKU
Kelebekler Vadisi Nerede 26.11.2021
Kelebekler Vadisi Nerede
   Kelebekler Vadisi Nerede    Muğla´nın Fethiye ilçesine bağlı Kelebekler Vadisi´nin adını duymayan kalmamıştır. Özellikle kampçılar ve gezginlerin bir numaralı durağı olan Kelebekler Vadisi adeta saklı bir cennet gibidir. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olar... TÜMÜNÜ OKU
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir 25.11.2021
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir? Kalkan Kaputaj Plajı, Antalya ilimize bağlı Kalkan beldesine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tatil yapmak üzere Antalya’ya gelenlerin yeni yerler keşfetmek üzere gezintiye çıkmaları dahi Kaputaj plajını görmelerini sağlamaktadır. Antalya’dan Kalkan’a doğru aracınızl... TÜMÜNÜ OKU
Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır 11.11.2021
turkiye’de-yamac-parasutu-nerelerde-yapilir
Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır    Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan yerler, ülkenin birçok bölgesine dağılmış durumda. Özellikle yaz aylarında rağbet görmeye başlayan bu tesisler, eğitim uçuşları ile beraber bu heyecanlı ekstrem sporu denemek isteyen herkese kapılarını açı... TÜMÜNÜ OKU
Kaş İlçesinde Keyifle Yapılacak Tatil Aktiviteleri Nelerdir 5.11.2021
kas-ilcesinde-keyifle-yapilacak-tatil-aktiviteleri-nelerdir
Kaş İlçesinde Keyifle Yapılacak Tatil Aktiviteleri Nelerdir Akdeniz’de otoyolda özel aracı ile yolculuk yapanların dikkatlerini üzerine toplayan kaş şeklindeki kara parçalarının arasında bulunan ve bir doğa harikası olan, denizin pırıl pırıl rengine hayran kaldıkları ilçe, adını bu doğal güzelli... TÜMÜNÜ OKU
Babadağ Yamaç Paraşütü 4.11.2021
Babadağ Yamaç Paraşütü
Babadağ Yamaç Paraşütü Babadağ yamaç paraşütü yapmak isteyenler her yıl Fethiye’ye akın etmektedir. Hem yaz turizminin cenneti olarak bilinen hem de yamaç paraşütü deneyimi kazanmak isteyen yüzlerce yerli ve yabancı turist deneyimli uçuş hocaları ile birlikte bu deneyimin keyfini sürmektedir. Tur ş... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye Koylarının Eşsiz Manzarasında Denizin Keyfini Çıkarın 2.11.2021
Fethiye Koylarının Eşsiz Manzarasında Denizin Keyfini Çıkarın
Fethiye Koylarının Eşsiz Manzarasında Denizin Keyfini Çıkarın    Muğla ilimizin, Fethiye ilçesi oldukça gelişmiş bir turizm cennetidir. Buraya gelenler bilir, gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzeldir. Denizi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi olarak da gezilebilecek birçok alana sahip... TÜMÜNÜ OKU
Didim´de Gezilecek Yerler 1.11.2021
Didim´de Gezilecek Yerler
Didim´de Gezilecek Yerler Ege Bölgesi´nin göz bebeklerinden biri olan Aydın´ın sevimli ilçesi Didim, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, kilometrelerce uzunluktaki sarı kumsalları, çevresinde bulunan tatil beldelerine yakınlığı ile bilinmektedir. Didim ilçesinin ismini buradan aldığı Didyma A... TÜMÜNÜ OKU
Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir? En Güzel Kuşadası Koyları Hangileridir? 31.10.2021
Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir? En Güzel Kuşadası Koyları Hangileridir?
Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir? En Güzel Kuşadası Koyları Hangileridir? Ülkemizde turistik açıdan pek çok güzel tatil beldesi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de her sene pek çok turist ağırlayan Kuşadası´dır. Kuşadası ilk uluslararası turizm unvanını taşıyan bir yer olup 40 yılı aşkın süresi... TÜMÜNÜ OKU
Tatile Giderken Yanınıza Neler Getirirsiniz? 28.10.2021
Tatile Giderken Yanınıza Neler Getirirsiniz?
Tatile Giderken Yanınıza Neler Getirirsiniz? Tatilcilerin en çok sorguladığı konular arasında tatile giderken yanınıza neler getirirsiniz? Konusu olmaktadır. Bu durum kişiden kişiye, kadın veya erkekler için, çocuklar için değişiklik göstermektedir. Tatil planı yaparken her zaman bavulunuza fazl... TÜMÜNÜ OKU
Kalkan İslamlar Köyünün Tarihi Geçmişi 27.10.2021
kalkan-islamlar-koyunun-tarihi-gecmisi
Kalkan İslamlar Köyünün Tarihi Geçmişi Antalya ilimizin, Kaş ilçesine bağlı olan İslamlar Köyü, Kalkan semtinin yakınında olup turizm açısından oldukça gelişmiş bir yerleşim yeridir. Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Kalkan İslamlar Köyü, çok eski yıllara dayanan b... TÜMÜNÜ OKU
Gezilecek Yerler Alaçatı 22.10.2021
gezilecek-yerler-alacati
Alaçatı;        Dar sokakları ve korunmuş mimarisiyle, rüzgarı, denizi ve güneşiyle, mavinin her tonunu bulabileceğiniz mavi bayraklı koyları ve güleç yüzlü insanlarıyla muhteşem coğrafyaya sahip kentin adıdır Alaçatı!    Tüm bu korunmuş güzelliklerine ilaveten gele... TÜMÜNÜ OKU
Kelebekler Vadisi, Faralya 20.10.2021
Kelebekler Vadisi, Faralya
Faralya Köyü; Tatil yapmak isteyenlerin bazı bilgileri edinmeden buraya gitmesi büyük bir eksiklik olabilir. Bu sebeple temelde bilinmesi gereken bilgileri paylaşmak doğru olacaktır. Şurada çay içebilirsiniz, burada yemek yiyebilirsiniz gibi genel bilgilerden ziyade temel bilgileri edinmeniz yer... TÜMÜNÜ OKU
Neden Villa Tatili 17.10.2021
tatil , villa , korunaklı , balayı , yaz , huzur , özel
Tatil, senenin yorgunluğunu atmak, aile ve arkadaşlar ile vakit geçirmek ve huzurla dolmak için büyük küçük herkesin beklediği zaman dilimi. Hem ruha, hem de bedene iyi geldiği kanıtlanmış olan tatile başlamadan önce ise mutlaka araştırma yapmak gerekmekte. Nereye gitmeli? Ne kadar bütçe ayırmalı?... TÜMÜNÜ OKU
Gizli Cennet Kaputaş Plajı 16.10.2021
gizli , cennet , kaputas , plaj , kiralik , villa , tatil , deniz , kumsal
Kalkan Kaputaj Plajı Nerededir? Kalkan Kaputaj Plajı, Antalya ilimize bağlı Kalkan beldesine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tatil yapmak üzere Antalya’ya gelenlerin yeni yerler keşfetmek üzere gezintiye çıkmaları dahi Kaputaj plajını görmelerini sağlamaktadır. Antalya’dan Kalkan’a doğru aracınızl... TÜMÜNÜ OKU
Huzur dolu tatil yerleri 11.10.2021
Huzur dolu tatil yerleri
Hepimizin dinlenmeye ihtiyacı var. Çare ise tatil! Yoksa henüz bir tatil planınız yok mu? Hiç üzülmeyin! Çünkü biz sizin için ülkemizin görülmeye değer noktalarını içeren muhteşem tatil önerileri hazırladık. İşte, huzurlu ve en önemlisi diğer alternatiflere göre daha izole bir tatil için kapısını ça... TÜMÜNÜ OKU
Gezilecek yerler; Dalyan 10.10.2021
Gezilecek yerler; Dalyan
Dalyan Akdeniz kıyısında bulunan; hem deniz hem doğa hem de tarih ve tatil kavramlarını adeta birbirinin içine geçtiği muazzam bir tatil bölgesi. Fethiye ile Marmaris arasında yer almakta olan Dalyan, Muğla ’nın Ortaca İlçesine bağlıdır ve yaklaşık 5 bin kişilik nüfusa sahip bir kasabadır. Dalya... TÜMÜNÜ OKU
Tatildeyken Araç Kiralamak 7.10.2021
tatildeyken-arac-kiralamak
Tatildeyken araç kiralamayı düşünüyorsan TATİL VİLLACISI olarak yanınızdayız. Ancak pek çoğumuz için bu iş biraz zahmetli gelebilir. Farklı şeylere dair ücretler, gördüğün kiralık araç tekliflerinde yer alabilir veya almayabilir; bu nedenle kiralama işini %99 oranında tamamlamadan son fiyatı öğrenem... TÜMÜNÜ OKU
Tüplü Dalış Rehberi 4.10.2021
Tüplü Dalış Rehberi
Herkesin tüplü dalışa başlamak için farklı nedenleri vardır. Bazı insanlar doğal hayatla ilgilenirken diğerleri kendilerini zorlamanın ve korkularını aşmanın yeni yollarını arayabilir. Sebep ne olursa olsun, yeni bir maceraya atılmadan önce göz önünde bulundurman gereken şeyler var. Aşağıda, tüp... TÜMÜNÜ OKU
Tatile giderken alınması gerekenler 3.10.2021
Tatile giderken alınması gerekenler
1. Bir liste yap Evet, kulağa biraz sıkıcı gelebilir ama stressiz bir tatilin yolu bu basit listeden geçer. Öncelikle asıl gerekenler ile arzu ettiklerini birbirinden ayır ve bavul kısıtlamaları hakkında gerçekçi ol. Eğer bu liste için ilhama ihtiyacın varsa, aşağıdaki madde senin için iyi bir b... TÜMÜNÜ OKU
Likya Yolu Serüveni 2.10.2021
Likya Yolu serüveni
Likya ülkesinin gizemini, Akdeniz’in sonsuz maviliğini, Tahtalı Dağı’nın zirvesini,  dağların kekik toplayıcı Yörüklerini, keçiboynuzunun kekremsi tadını, yalnızlığı, doğayı, dinginliği hissedebilmek için zamanın ve mekanın içindeki Likya Yolu serüvenini yaşamak gerekiyor. Likya Yolu geçmiş... TÜMÜNÜ OKU
Marmaris’te gezilecek yerler 1.10.2021
Marmaris gezilecek yerler , marmaris tarihi yerler , marmaris en iyi lokasyonlar
Marmaris, hem coğrafya hem de iklim açısından yıl boyunca yürüyüş ve bisiklet turları yapmak için çok uygun ve elverişli. Yemyeşil çam ormanları ile kaplı tepelerin ve pırıl pırıl masmavi denizin kombinasyonu Marmaris, doğada vakit geçirmeyi seven ve aktif tatil yapmayı tercih edenler için bir cen... TÜMÜNÜ OKU
Türkiye’nin hiç bir tatil rotasına benzemeyen Kaş Başka 30.09.2021
Türkiye’nin hiç bir tatil rotasına benzemeyen Kaş Başka
Türkiye’nin hiç bir tatil rotasına benzemeyen Kaş Başka! Sizlere de tavsiye ediyoruz mutlaka Kaş’a gidin, görün ve keşfedin, çok seveceksiniz. Kaş tarihi dokusu, yeryüzünün ve sualtının doğal güzelliği, nefis gurme restoranlarıyla tekrar tekrar çağıran bir yer.. Tek kelimeyle Kaş aşktır! Kaş gezil... TÜMÜNÜ OKU
Yogaya başlamak isteyenler, derinleşmek için huzurlu rotalar arayanlar 30.09.2021
Yogaya başlamak isteyenler, derinleşmek için huzurlu rotalar arayanlar
Bu liste size bilet aldıracak! Türkiye’nin seçkin ve konusunda uzman yoga mekanlarını listeledik. Biletini al, tatilini planla! 1. Bonjuk Bay, Muğla Doğaya dön, rahatla ve bu güzelliğin tadını çıkart. Muğla’nın zengin mi zengin coğrafyasının bir harikası olan Gökova’da özel bir koy Bonju... TÜMÜNÜ OKU
Antalya da Turizm 30.09.2021
Antalya da Turizm
Antalya; deniz-kum-güneş odaklı olarak kitle turizmi alanında ön plana çıkan bir destinasyon olarak tanınmakla birlikte gerçekleştirilen yatırım ve çalışmalarla kitle turizmi dışındaki alanlarda önemli bir gelişim göstermiş durumda. Golf Turizmi: Yılın 12 ayı golf oynamaya elverişli iklimi ve golf ... TÜMÜNÜ OKU
Bodrum da gezilecek yerler 30.09.2021
Bodrum da gezilecek yerler
Tarihte Halikarnas ismiyle öne çıkan Bodrum, Muğla’nın diğer ilçelerinden daha fazla nüfusa sahip olmasından dolayı en büyük ilçesi konumundadır. M.Ö. 650’li yıllarda ismi “Halikarnassos” olarak bilinen Bodrum, Cumhuriyetin ilanıyla bugünkü ismine sahip olmuştur. Dünyanın yedi harikasından biri olan... TÜMÜNÜ OKU
Marmaris te Gezilecek yerler 30.09.2021
Marmaris te Gezilecek yerler
Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Marmaris, Rodos ve Ege adalarına açılan bir kapı konumundadır. Bilinen tarihi MÖ 900’lere kadar uzanan Marmaris’in Helenistik Dönem’de belli bir süre için Seleukos egemenliğine, sonra sırasıyla Roma, Bizans, 13. yüzyılda Menteşoğulları egemenliğine... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye de gezilecek yerler 30.09.2021
Fethiye de gezilecek yerler
   Muğla’nın en geniş yüzölçümüne sahip ilçesi Fethiye’nin tarihi MÖ 5. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bölge; Çalış Plajı, Ölü Deniz, Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu, Cennet ve Katrancı Koyu, Katrancı Tabiat Parkı, Saklıkent Kanyonu, Fethiye Balık Pazarı gibi yerleri ve turkuaz koyları ile ön... TÜMÜNÜ OKU
Doğa ve Macera Turizmi Muğla, doğa ve macera turizmi açısından da son derece zengin seçenekler sunmaktadır. 30.09.2021
Doğa ve Macera, Turizm, Muğla
Doğa ve Macera Turizmi Muğla, doğa ve macera turizmi açısından da son derece zengin seçenekler sunmaktadır. Her köşesi ayrı cennet olan Muğla’da öne çıkan doğa ve macera turizmi aktiviteleri şöyledir: Bafa Gölü: Milas ilçesinde yer alan Bafa Gölü’nde iki ada bulunmaktadır. İkiz adalardan biri aslınd... TÜMÜNÜ OKU
Macera Turizmi 30.09.2021
mugla, macera, tatil, gezi
Macera turizmi konusunda Muğla’da çok farklı seçenekler öne çıkmaktadır. Babadağ’dan Ölüdeniz bölgesinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü ve Köyceğiz, Dalyan, Bodrum, Marmaris ve Muğla’nın diğer bölgelerinde öne çıkan safari, son derece popüler turizm aktiviteleridir. Muğla’nın turistik ilçelerinde y... TÜMÜNÜ OKU
Kamp ve Karavan Turizmi 30.09.2021
Kamp ve Karavan Turizm Glamping
Kamp ve Karavan Turizmi: Korona virüsü salgını kamp ve karavan turizmini de olan ilgiyi artırmıştır. Muğla kamp ve karavan turizmi bakımından da önemli olanaklara sahiptir. Muğla’da Marmaris’teki İnbükü, yine Marmaris İçmeler’deki Pamucak Plajı Kamp Alanı, Datça ilçesinde bulunan Kargı Koyu, Fethi... TÜMÜNÜ OKU
Muğla, dalış açısından da çok fazla imkana sahiptir. 30.09.2021
dalis , mugla , bodrum , fethiye , marmaris , kas , kalkan ,
Muğla, dalış açısından da çok fazla imkana sahiptir. Bodrum, önemli dalış noktalarıyla ve 2001 yılı Eylül ayında açılan yeni dalış yerleriyle Dalış Turizm’inde de kendisinden söz ettirmektedir. Bodrum’da; Büyük Bango, Küçük Bango, Kargı Adası, Köçek Adası, Karaada Kaçakçı Koyu, Karaada-Delikli Mağa... TÜMÜNÜ OKU
NEDEN MUĞLA DA TATİL YAPMALIYIM 30.09.2021
tatil, mugla, gezilecek yerler, villa, etkinlikler
Eşsiz doğası, Akdeniz ve Ege’ye olan kıyıları, Bodrum ve Dalaman’da bulunan havalimanları, ulaşım ve konaklama altyapısıyla Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Muğla, her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Muğla topraklarının büyük kısmı Ege’de küçük bir kısmı ise Akdeniz ... TÜMÜNÜ OKU
COVİD 19 DAN KORUNMA YOLLARI 30.09.2021
covid 19 korunma saglik hastalık
Akut solunum yolu enfeksiyonlarının bulaşma riskini azaltmaya/önlemeye yönelik öneriler, COVID-19 için de geçerlidir. - El hijyenine önem verilmelidir. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanmalı, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol içerikli el antiseptiği kullanılmalıdır. - Elle... TÜMÜNÜ OKU
VİLLA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT 30.09.2021
Villa, Tatil, Tursab, Dolandırıcılık,
VİLLA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT. Turizm amaçlı olarak villa ve benzeri konutların kullandırılması hizmetinin sunulması kisvesi altında tüketicileri dolandıran kişi ve oluşumlar kendilerini seyahat acentası olarak tanıtabilmekte ve web siteleri üzerinden “TÜRSAB Doğrulama Kodu”na sahiplermişçesine a... TÜMÜNÜ OKU
‘Hayalet köy’ KAYAKÖY 7.09.2021
En iyi tatil seçenekleri www.tatilvillacisi.com da
‘Hayalet köy’ KAYAKÖY Muğla´nın Fethiye ilçesinde Fethiye Merkeze 10 dk. mesafede yer alan terk edilmiş çok sayıda Rum evi bulunduğu için ´hayalet köy´ olarak anılan Kayaköy, göz alıcı tarihi dokusu, eşsiz atmosferi, ve doğasıyla görenleri hayran bırakıyor. Hassas Koruma Alanı statüsünde yer alan... TÜMÜNÜ OKU
Fethiye Kayaköy En iyi Yorum alan Villalar 2.05.2021
kayaköy villa yorumları , en iyi fethiye villa yorumları
Fethiye Tarihinin en eski yerleşim yerlerinden olan Kayaköy´üne Fethiye´nin güneyinden devam etmekte olan dağ yolunu takiple 8 kilometre. Sonra ulaşmak mümkündür.Diğer alternatif olarak, Fethiye´den Ölüdeniz´e ulaşımı sağlamakta olan karayolunun, Hisarönü kavşağından batıya takiple Kayaköy´üne ulaşı... TÜMÜNÜ OKU
Deniz Manzaralı Balayı Villasında Tatil 25.04.2021
balayi villalari , deniz manzaralı Villalar
Merhabalar sizlere tatilvillacisi.com ile tanışma hikayemizi anlatıcam. Gerçtekten bu anlattıklarımı yaşadıklarım ile birebir anlatıcam.  Eşimle nikahımızı yaptırdığımızda düğünden sonra hemen balayına çıkacaktık. Bu yüzdende internet üzerinden villa kiralama hizmeti veren bir firma aramaya ba... TÜMÜNÜ OKU