KİRALİK VİLLA

Konum

Giriş

Çıkış

Misafirler

Yetişkinler 13 ve üzeri yaştakiler
2
Çocuklar 13 ve üzeri yaştakiler
0
Bebekler 13 ve üzeri yaştakiler
0
Seyahatinizde size hayvan eşlik ediyorsa mutlaka ev sahibinize bildirin.

KALKAN

Tatil evleri

Kalkan Kiralık Villa Tatili

Kalkan Kiralık Villa Çeşitlerimiz ve Bölgenin Tarihi

Kalkan kiralık villa çalışmalarımız 5 yıl öncesine dayanmaktadır. Turizm sektöründeki yaklaşık 10 yıllık deneyimimiz ile,sektöre rekabet ,yüksek kalite ve beraberinde Kalkan bölgesine gerekli gelişmeyi getirebilmek için Tatil villacısı olarak çalışmalara başladık. Türkiye´nin abartısız en nadide tatil yerlerinden olan bu bölgede sorunsuz Kalkan kiralık villa tatili geçirebilmeniz için Tatil villacısı olarak mesai harcamakta, müşteri memnuniyeti ve güven odaklı, sektördeki saygın yerimizi alabilme adına, çalışmalarımıza emin adımlarla devam etmekteyiz. Biraz da bölge tarihinden bahsedelim;

Kalkan kiralık villa konusu bir kenara bırakılıp tarihinden bahsedildiğinde Likyalılarla başlayan yazılı bilgilerden çok daha eskilere uzanmak gerekir. Kalkan bölgesi ve tarihi hakkında yazılı sayısız eser, bölgenin tarihinin Likyalılara kadar uzandığı konusunda hemfikirdir. Antalya’nın batısında yer alan ve Kaş İlçesine bağlı bir mahalle olan beldenin yazılı tarihi M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Antalya – Fethiye arasındaki bölgede yaşayan sayısız medeniyetler arasında günümüze en fazla eser bırakan Likyalıların kurduğu bir şehrin kalıntısı da yer almaktadır. Ünlü tarihçi Heredot’un ‘’Dünyada yıldızlara en yakın yer’’ olarak adlandırdığı Kalkan, Hititlerden Osmanlılara kadar çok sayıda köklü medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Selçuklular döneminde Anadolu’ya gelen Türkler tarafından da gözde bir yerleşim yeri olan bölgede bulunan en önemli eserler Likyalılar tarafından bırakılanlardır.

Patara Plajı’nda bulunan Likya antik kenti tapınakları, hamamları, tiyatroları ile eski ihtişamlı günlerin tanığı olarak durmaktadır. Kaputaş Plajı, Büyük Çakıl ve Küçük Çakıl Plajı, Fırnaz Koyu, Bezirgan yaylası, Mavi Mağara, İslamlar Köyü, Simena Antik Kenti, Xanthos Antik Şehri, Letoon anti kenti ( Leto’nun Artemis ve Apollo’yu burada doğurduğuna inanılır) bölgede gezilebilecek yerlerin sadece bir kısmıdır. Yunanistan anakarasına en uzak Yunan Adası olan Meis’in de bulunduğu sularda, özellikle 150-200 yıl önce yoğunlaşan deniz ticareti sayesinde bölge hareketlenmiştir. Meis’le ticaret sayesinde yabancı tüccarlar tarafından da keşfedilen Kaş ve Kalkan bölgesi, 1970’lere kadar bu özelliğini sürdürmüştür. 1970’lerde Antalya ile bağlantı yolu yapılan ilçe zamanla daha çok tarım ve orman ürünleri üretimine yönelmiştir.
Verimli topraklara sahip olmasının yanı sıra yamaçlarında bulunduğu Batı Toroslar sayesinde sık çam ormanları ile de ekonomik olarak zengin bir coğrafyadır. Bugün için 3000 civarında nüfusu olan Kalkan, özellikle İngilizlerin gözdesi haline gelmiştir. Son nüfus sayımına göre beldede 1000 kadar yerleşik İngiliz bulunmaktadır. Otel turizmi kadar yerleşik hayat için yapılan villalar sebebiyle de çok cazip bir yer haline gelen Kalkan, ülkemizin gizli cennetlerinden biridir. Kalkan kiralık villa çeşitlerimize aşağıdaki seçeneklerden ulaşabileceğiniz gibi bölgesi tarihi hakkında daha detaylı bilgi almak için internet veya çeşitli basılı eserlere göz atabilirsiniz.