Tatilvillacısı Blog
logo
+90 242 844 2939
+90 534 506 1939
BLOG

Kalkan kiralık villa çalışmalarımız 5 yıl öncesine dayanmaktadır. Turizm sektöründeki yaklaşık 10 yıllık deneyimimiz ile ,sektöre rekabet ,yüksek kalite ve beraberinde Kalkan bölgesine gerekli gelişmeyi getirebilmek için Tatil villacısı olarak çalışmalara başladık. 

Devamını Oku

Tatil denilince Kaş kiralık villa çeşitlerini muhakkak incelemelisiniz. Kaş'ın bağlı olduğu Antalya turizm merkezleri ile doğa, tarih ve kültür zenginliğini, ve çevresindeki turizm merkezlerinden oluşan renkli yelpazesi' ile düşsel bir mekandır. Müşterilerimiz tatilleri boyunca villalarında sakin bir tatil geçirebilecekleri gibi  Kaş bölgesinin tarihi bölgelerini de gezme imkanı buluyor.

Devamını Oku

Kiralık Villa genellikle aile,arkadaş grubu ve balayı için tercih edilmektedir. Tatil Villacısı olarak ailelere ve balayı çiftlerine özel , muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen) villa çeşitleri önerirken arkadaş gurupları için birçok villa çeşidimiz mevcut

Devamını Oku

kaş kiralık villa çeşitlerimiz


Kaş kiralık villa çeşitlerimizde konaklayanlar için Kaş bölgesini tanıtmak istiyoruz. Tarım ve turizm gelirleriyle öne çıkan Kaş, Kalkan'ın 30 km doğusunda yer alır. Phellos kentinin güneyinde kurulduğundan Antiphellos olarak da bilinirdi. Makedonya ve Roma yöntiminden sonra Bizans döneminde bir piskoposluk merkezi olmuştur. Anadolu Selçuklu döneminde Andifli adıyla anılan yerleşme 15. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılmıştır. Gölgeli sokaklarının kenarlarında küçük evlerin yanı sıra yer yer kaya mezarlara rastlarsınız. Oldukça iyi korunmuş tiyatrosu ise kasaba camisinden yürüyüş mesafesinde,zeytin ağaçlarıyla kıyının hemen yanında yer alır. 

 

Devamını Oku
   Fethiye KayaköyKayaköy tarihi hakkında size kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Gerçi Kayaköy tarihi konusunda burada yazacaklarımız kesinlikle yeterli olmayacaktır. Bölge hakkında daha detaylı bilgi almak için bizzat ziyaret ederek görmeniz gerektiğini de ayrıca belirtmek isteriz.
   Kayaköy Fethiye yakınlarında, eski bir Rum Köyü. Eski adı Makri olan köyde 1922 yılına kadar 12.000 civarında Rum yaşardı. Mübadele sebebiyle Yunanistan’a gönderilen Rumların yerine Selanik’ten gelen 2.500 Türk yerleştirildi.
Devamını Oku
Eğer tatil tercihiniz doğa içerisindeki villalar ise siz tam bir doğa tutkunusunuz demektir. Her ne kadar bir deniz ülkesi olsak ve tatil denilince aklımıza hep deniz, kum ve güneş gelse de, bazen bir dağda bazen de bir ormanda kaybolmak isteriz. Tertemiz bir havada, kuş cıvıltıları içinde ve doğal ortamda sağlıklı bir uyku çekmek istiyorsanız, tercihiniz doğa içerisindeki villalar olmalıdır. Ülkemiz deniz ülkesi olduğu kadar doğal güzellikleri ile de adından söz ettirir. Özellikle kıyı kesimlerimizdeki dağ ve ormanlar, deniz ve doğanın bir arada yaşanmasına imkan sağlar. Ege ve Akdeniz’in kışın ılık yazın sıcak günlerinde çam ormanları arasında bulunan ve çevre ile bütünleşmiş villalarda gönlünüzce bir tatil yapmak istiyorsanız, doğa içerisindeki villalar tek seçeneğiniz olacaktır.
 
 
 
Devamını Oku

   muğlaMuğla bölgesi ve tarihi kısa bir yazıda anlatılamayacak kadar geniş ve detaylı bir konu. Türkiye’nin en özel ve güzel kıyı kesimine sahip olan Muğla, yine ülkemizin en önemli turizm bölgesi olarak bilinir. Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça gibi Dünyaca ünlü ilçeleri ile tanınan Muğla bölgesi ve tarihi hakkında kısa bir bilgi vermeye çalışacağız. Muğla adına ilişkin “Mobella, Mobolia, Moğola” gibi antik isimlerden bahsedilse de tarihi belgeler ilin adının Selçuklu Sultanı Kılıçarslan’ın komutanı Muğlu Bey’den geldiğini ortaya koymaktadır. Bölgeyi fetheden Muğlu Bey’in adı zamanla Muğla halini almıştır.

Devamını Oku
Antalya bölgesi ve tarihi hakkında yazılan yabancı dillerde ve Türkçe yüzlerce eser bulunmaktadır. Ülkemizin güneyinde ve Akdeniz sahillerinde bulunan Antalya, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Akdeniz’e kıyısı 630 km olan Antalya bölgesi ve tarihi hakkında merak edilenleri sizler için kısaca bir araya getirmek istedik. Antik çağda Pamphylia olarak adlandırılan bölgede, Bergama Krallığı döneminde ilk şehir yerleşimi görülmüştür. 
Bergama Krallığı II.Attalos tarafından fethedildikten sonra Attalos’un Vatanı anlamına gelen Attaleia adını alan bölgenin tarihi M.Ö. 2000 yılına kadar gitmektedir. M.S. 130 yılında Roma İmparatorluğu topraklarına katılan Antalya, 1207 yılında
Selçuklular tarafından fethedilmiş ve bölgeye Türk yerleşimi başlamıştır. Şehir 5000 yıla yakın tarihi içinde sayısız medeniyetlerin yerleşimi olmakla birlikte, bugünkü şehir antik yerleşimlerin üstüne kurulduğu için bu döneme ait eserler hala gün yüzüne çıkarılamamıştır. Bugün için Antik döneme ait olduğu bilinen tek alan liman mendireği ve surların bir kısmıdır. Surlarda yer alan Hadrian Kapısı da antik döneme ait en önemli eserdir.

 

Devamını Oku

Kiralık Villa SektörüTürkiye geneli kiralık villa sektörü özellikle son 10 yılın yeni turizm trendi haline geldi. İstenilen yerde ve istenilen özellikte bulunabilen kiralık villalarda tatil yapmak için yaz mevsimini beklemeye de gerek yok. Türkiye geneli kiralık villa sektörü, villalar yanında apartları da sisteme dahil ederek tatil yapmak isteyenlere sunuyor.

Otelde tatil yapmayı sıkıcı ve sıradan bulan kişiler için sayısız seçenek sunan kiralık villa sektörü, her zevke ve tercihe uygun çok sayıda villa ile otel sektörüyle yarışmaya başladı. Özellikle yerli turistler tarafından tercih edilen kiralık villa turizmi, her geçen gün arz ve talep artışı ile önemli bir ekonomik kaynak yaratıyor. Tur şirketlerinin baskısı ...

Devamını Oku

Muhafazakar kiralık villaMuhafazakar ailelere uygun dizayn edilen villalar bu konudaki ihtiyacı büyük ölçüde kapatmıştır. Aileleri ile birlikte tatil yapmak isteyen ancak yaşam tarzı ve inançları açısından otelde kalmayı tercih etmeyen insanların en büyük sorunu kendilerine uygun bir tatil yapmak oluyordu. Aile üyeleri ile birlikte gidilen tatillerde genellikle hanımlar ve kız çocukları tatilin tadını çıkaramıyor, deniz veya havuza giremiyor, güneşin yaralı etkilerinden faydalanamıyordu. Hal böyle olunca ailece tatile gitmenin de bir önemi kalmıyordu.

Devamını Oku

Kalkan Kaş Üzümlü Köyü

Kaş Kalkan Üzümlü Köyü, yörede yetişen ve Margaz cinsi üzümlerinden almıştır. Roma döneminden beri üzüm yetiştiriciliği yapılan köyün Margaz üzümleri Yunanca’da da Margazi olarak geçer. Eski adı da Margaz olan köyün yerleşimi Likyalılara kadar uzanır. Her ne kadar bilinen adı Kaş Kalkan Üzümlü Köyü olarak geçse de, kısa bir süre önce Kaş’ın mahallesi haline gelmiştir.

Akdeniz tartışmasız medeniyetlerin doğduğu ve geliştiği ilk yerdir. İklimi, bereketi, coğrafyası ve insanı ile tarih boyunca tüm milletlerin hedefi haline gelmiştir. Dünya tarihine yön veren Likyalılar, Hititler, Lidyalılar, Finikeliler ve hatta Sümerler Akdeniz havzasında ortaya çıkmış ve gelişmiştir. Asya’nın Dünyaya açılan tek kapısı olan Akdeniz’in en güzel kesimi ise Türkiye sınırları içindedir. Güney Akdeniz’in sıcak çöl ikliminin aksine Kuzey Akdeniz her zaman sulak ve bereketli  olmuştur.

 

 

Devamını Oku
Patara Plajı Patara Plajı ve tarihi Antalya’nın tarihi kadar eskidir. Antalya’da bulunan Patara, Kaş ve Kalkan arasında uzanan 12 km uzunluğunda bir plajdır. Likya ve Hitit Uygarlıklarına da ev sahipliği yapan Patara’nın eski adı Patar ve Pattara olarak geçmektedir. İncecik kumu ve bölgenin en uzun sahili olması gibi özellikleri yanında sığ ve berrak suları, Patara’yı bölgedeki diğer plajlardan ayırır.
Her yıl Dünya’nın her yerinden gelen sörfçülerin buluşma noktası olan Patara Plajı aynı zamanda Caretta Caretta türü ve koruma altında olan kaplumbağaların da üreme alanıdır. Patara Plajı ve tarihi konusunda söylenecek çok şey var. Öncelikle plajın hemen yanı başındaki antik kentten bahsetmek istiyoruz. Dünyanın en eski demokratik meclisi ve
Roma Zafer takı da Patara Antik Şehri’nde yer alıyor. M.S. 1.yüzyılda yapıldığı düşünülen Patara Antik Şehri, bir dönem Likya Birliği’ne de başkentlik yapmış. Birlik toplantılarının düzenlendiği alan dünyanın en eski demokratik meclisi olarak anılmaya başlanmış.  [...]
Devamını Oku

tatilTatilin faydaları hakkında söylenecek o kadar şey var ki. Bunların büyük kısmı insanlar için fiziki ve psikolojik yararlarına ilişkindir. Ancak tatilin faydaları ve sonuçları konusunda herkesin kendine göre bir yorum yapacağı da kesin. Konuyu tatil nedir sorusuna cevap bulmaya çalışarak açıklayacak olursak; Tatil, düzenli ve sürekli yaptığımız, yapmak zorunda olduğumuz faaliyetlerimize ara verdiğimiz ve tüm zamanı dilediğimiz şekilde değerlendirdiğimiz bir dönemdir diyebiliriz. İş, okul, evdeki rutinler ve benzeri mecburiyetlerimizin olmadığı ve tamamen bize ait bir zaman dilimidir. Buyüzden tatil kelimesi bile herkesin yüzünde bir tebessüme sebep olur. Tüm yıl boyunca tatile çıkacağımız günleri hayal ederek çalışırız. Başarılı öğrenciler için en büyük hediye güzel bir yaz tatilidir. 

Devamını Oku

Fethiye kiralık villa çeşitlerimizle ilgileniyorsanız Türkiye'nin en gözde tatil merkezlerinden birini seçtiğinize emin olabilirsiniz.Fethiye bölgesi Pers, Likya, Karya ve Romalılara ait tarihi eserleri ile tanınmıştır. Fethiye hem Kültürel hem de mükemmel doğal güzellikleri ile önemli bir turizm merkezidir.

Devamını Oku

balayı tatili


Balayında villa tatili hakkında merak ettikleriniz ve aklınıza takılan her konuda, günün her saati bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz aradığınız kriterlere uygun villa seçenekleri arasından sizin için en uygun olanları sunacak ve balayında villa tatili hakkında her konuda destek sağlayacaktır.Balayına çıkacaksınız ama balayınızı otelde geçirmek istemiyorsunuz. Kesinlikle haklısınız. Yeni evlenen bir çift olarak gözlerden uzak ve baş başa kalmayı istemeniz kadar doğal bir şey olamaz. Zaten ev hazırlığı, nikah, düğün derken yeterince kalabalık ve gürültülü ortamda bulundunuz ve birbirinize yeterince zaman ayıramadınız.

Devamını Oku

Kiralık Villa seçenekleri , tatil sektöründe oldukça büyük önem taşımakta. Yaz tatilinizi bir kiralık villa seçeneğiyle geçirmek sizlere neler kazandırır buyurun beraber inceleyelim. Örneğin web sayfamızdan bir villa seçip rezervasyonunuzu yaptırdınız. Erken rezervasyon fırsatından da yararlanıp uygun fiyata bir yaz tatili geçireceksiniz. Tatil zamanı geldi yola çıktınız ve sizin için titizlikle hazırlanmış rüya gibi bir villaya geldiniz.

Devamını Oku
Kalkan kiralık Villa meselesinden bahsederken Yaz mevsimine girmemizle birlikte tatil ihtiyacımız da gündeme gelmeye başladı. Buna bağlı olarak nerede tatil yapsam soruları da aklımızı kurcalamakta. Tatil yapmak için dört bir yanı cennet olan ülkemizde yüzlerce  seçenek mevcut. Oteller, pansiyonlar, yazlıklar derken liste uzadıkça uzamakta.Ama bir çoğumuz için kalabalık yerlerde tatil yapmak tamamen eziyet haline geliyor.Çünkü zaten bütün bir sene kalabalıktan, şehrin stresli hayatından insanlardan uzaklaşıp kafa dinlemeyi hayal edenler için kalabalık ortamlarda tatil yapmak dinlemekten ziyade yorgunluğa sebep oluyor.  

 

Devamını Oku

kalkan villa cennetiYaz tatilinin en fazla uzun olanı ve iş yorgunluğunu tamamen kişilerin üzerinden atabileceği mekanlarda yapabilmeleri makbuldür. Çünkü iş ve okul yorgunluğu çeken herkes mutlaka yaz tatilinin gelerek uzun bir süre dinlenmeyi isterler. Bu uzun tatillerin nerelerde yapılabileceği hakkındaki bilgiler kış aylarında araştırılarak mutlaka tespit edilmelidir. Zira yaz tatilinde herkesin birden tatile çıkması yazlık mekanların kilitlenmesine neden olabilir. Kalkan Villa olarak yaz aylarını en güzel şekilde geçirebilmeniz için sizler için bir çok villanın kiralanarak istediğiniz kadar tatil yapabilmenizi sağlıyoruz. Kalkan Villa kişi başı sayısı veya aile olarak hesap yaptığınızda sizleri tatil cenneti olan Akdeniz kıyılarında ağırlamaktan gurur duyuyor. 

Devamını Oku