+90 252 618 01 08 TEKLİF İSTE Mesaj Gönder
En geniş kiralık villa seçenekleri ile hayalinizdeki tatili, rüya gibi bir tatile dönüştürüyoruz...
Tatil Villacısı

VİLLA KİRALAMA

Nasıl Kiralanır ?

VİLLA KİRALAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEYİŞ

Listele

ARAMAYI FILTRELE

Tatil Villacısı / Bölgeler

Kemer

Kemer,Antalya iline 43 km.uzaklıkta Batı Toros Dağlarının eteklerinde kıyı boyunca uzanan şirin bir yerleşim merkezidir. 52 km.lik uzun bir kıyı şeridine sahiptir. 
Kemer´in başta gelen çekiciliklerinden birisi doğal güzelliğidir. Deniz,orman ve dağlar bir noktada birleşmektedir. Denizin berraklığı,ormanın yeşilliği, deniz dalgalarının çam ağaçlarına kadar uzanması ve çam ağaçlarının plajlarda gölgelik olarak kullanılması oldukça cazip gelmektedir.
Beldibi mevkiinden başlayarak Tekirova´ya kadar olan tüm kıyı tamamen doğal plajdır. Kemer merkezinde bulunan Belediye plajı, Yat limanı yanında bulunan Ayışığı plajı, Faselis plajı gibi yerlerde rahatlıkla denize girmek, konaklama tesislerinin havuz ve plajlarından da ücret karşılığı yararlanmak mümkündür.
Yakınında Faselis, Olimpos gibi antik bölgeler bulunmaktadır. Kemer´den Faselis ve Olimpos´a denizden ve karadan ulaşmak mümkündür. Son yıllarda Söğüt Cuması, Altınyaka, Dere Köy gibi yüksek yerlere safari turlarıda oldukça ilgi çekmektedir.
Ayrıca yöredeki diğer çekiciliklerde mağaralardır. Bu mağaralar; Beldibi Mağarası Antalya´nın 27 km. güney batısında denizin kenarındadır. Tarih öncesi kalıntılar bulunmuştur. Bir diğer görülmeye değer mağara ise Molla Deliği Mağarası olup, Kemer´in batısında yükselen Tahtalı Dağı´nın doğu yamacında yer alır. Bu mağaraya Kemer-Kumluca karayolu üzerinde bulunan Aşağı Kuzdere veya Tekirova köylerinden ancak yaya olarak ulaşılabilinir. Her iki köydende 3,5-4 saat yürümek gerekir.
Kemer´de spor alanlarının yapılmasına devam edilmektedir. Tesislerin bünyesinde spor tesisi üniteleri bulunmaktadır. Güney Antalya Gelişim Projesinde çok amaçlı spor tesisleri kompleksleri yer almaktadır. Ayrıca su sporları ve dalgıçlık imkanlarıda bulunmaktadır.
Antalya Ticaret Limanından başlayarak Çavuş (Adrasan) Beldesi´ne kadar olan saha ´Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı´dır. Bu bölge içerisinde Topçam, Çaltıcak, Beldibi, Göynük, Kındıl Çeşme, Alacasu, Faselis ve Olimpos gibi günübirlik piknik yerleri ve dinlenme sahaları yer almaktadır.
Kemer halkı yaz aylarında genellikle Gödene Yaylası (Altınyaka), Yeşil Yaylası (Söğüt Cuması), Üçoluk Yaylası ve Belen Yaylası gibi yüksek kesimlere çıkmaktadır. Söğüt Cuması Torosların (Beydağları) üzerinde kurulmuş olup, yaz aylarında oldukça meşhur olan Yeşil Yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri geleneksel hale gelmiştir.
Kemer Yat Turizmi bakımından önemli bir yere sahiptir. Yaz ve kış aylarında çeşitli ülkelerden gelen yatların bir merkezidir. Gelen yatlar burada günübirlik kaldıkları gibi uzun sürede kalmaktadırlar. 1986 Nisan ayında resmen tüm hizmet birimleriyle devreye giren yat limanı (Park Marina) 100 karada, 200 denizde olmak üzere 300 yat kapasiteli olup, çeşitli üniteler ile 24 saat hizmet vermektedir.Kemer Marinası Avrupa Çevre Eğitim Vakfı (FEEK) tarafından yürütülen Mavi Bayrak Kampanyası tarafından tespit edilen kriterleri sağlayarak 1993 yılında Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştir.Ayrıca Kemer bölgesinde, Kemer (Merkez), Tekirova, Göynük, Beldibi, Çamyuva ve Kiriş sahillerde Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştır.
Kemer´den civar koylara günübirlik turlar yapılmaktadır. Genellikle Likya bölgesinde böyle bir gezide ilk önce Faselis´e gidilir ve ziyaretten sonra Olimpos´a devam edilebilir. Ayrıca Kemer´den ve Antalya´dan başlayarak ´Mavi Yolculuk Turları´ yapılabilir. Balıkçılık ufak teknelerle amatör balıkçılık şeklinde yapılmaktadır. Genellikle olta balık çılığı yapılır.
Tüm fırsatlardan haberdar olun
Ölüdeniz Mahallesi Atatürk Cad. No:132/C Fethiye / MUĞLA
Copyright © 2015 - 2021 Tatilvillacisi.com | Kiralık Villa | mescomedia