+90 252 618 01 08 TEKLİF İSTE Mesaj Gönder
En geniş kiralık villa seçenekleri ile hayalinizdeki tatili, rüya gibi bir tatile dönüştürüyoruz...
Tatil Villacısı

VİLLA KİRALAMA

Nasıl Kiralanır ?

VİLLA KİRALAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEYİŞ

Listele
Tatil Villacısı / Bölgeler

Fethiye

Fethiye kiralık villa çeşitlerimizle ilgileniyorsanız Türkiye´nin en gözde tatil merkezlerinden birini seçtiğinize emin olabilirsiniz.Fethiye bölgesi Pers, Likya, Karya ve Romalılara ait tarihi eserleri ile tanınmıştır. Fethiye hem Kültürel hem de mükemmel doğal güzellikleri ile önemli bir turizm merkezidir.

Fethiye Kiralık Villa Tatili

Fethiye kiralık villa tatilinizde bölge tarihini de araştırmak isteyenlere kısa bilgiler verelim. Likyalılar döneminde “Işıklar Ülkesi” olarak adlandırılmıştır. Likya uygarlığının merkezi olan şehir, bugün Teke Yarımadası olarak anılan bölgede yer almaktadır. Fethiye tarihi ilk insan yerleşimlerinin başladığı günden yazılı tarihin ilk kayıtlarına kadar olan dönem sayılmazsa, Likyalılarla başlamıştır demek yanlış olmayacaktır. Tanrı Apollon’un oğlu Telmessos’tan adını alan şehri tarihte ilk defa Likyalılar bu isimle anmaya başlamıştır. M.Ö. 5. Yüzyıldan itibaren kesintisiz bir şekilde yerleşim yeri olan Fethiye; Persler, Roma, Bizans gibi büyük devletlerin yönetiminde dahi kendine özgü yapısını korumayı başarmıştır. Selçukluların Anadolu’yu fethi ile başlayan Türk yerleşimleri sonucunda 1284 yılında Menteşe Beyliği’ne ev sahipliği yapan bölge, 1424’te Osmanlı topraklarına katılmıştır. Osmanlı döneminde “Meğri” ismiyle anılan ilçe, 1914 yılında ilk hava şehitlerinden pilot Fethi Bey’in anısına Fethiye ismini almıştır.

Fethiye Kiralık Villa Çeşitlerimiz ve Bölgenin Tarihi

Antik Telmessos kentinin bulunduğu ilçedeki eserlerin en görkemlilerinden biri M. Ö.4. yüzyılda yapılan ve Hermapias’ın oğlu Amintas anısına inşa edilen, İon mimarisine benzer özellikteki kaya mezarıdır. Likya sanatı ve mimarisinin en güzel örnekleri olan kaya mezarlarının günümüze ulaşanları şehre antik bir hava katmaktadır.Helenistik dönemde inşa edilen ve depremler sonucu yıkılan tiyatronun üzerine Roma mimarisi ile 2. Yüzyılda inşa edilen Telmessos Tiyatrosu, 6000 kişi kapasitelidir.

Bugün bile bu büyüklükte tiyatronun çok az olduğunu söylersek, eserin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Yaklaşık 4000 yıllık bir tarihe sahip bölgede hüküm süren medeniyetlerin izlerine her köşede rastlamak mümkündür. Her ne kadar en ihtişamlı günlerini Likyalılar zamanında yaşamış olsa da, Hititlerden Perslere, Bizanstan Osmanlıya kadar Dünya’nın en büyük medeniyetlerine tanıklık ve misafirlik etmiştir. Ölüdeniz ve Babadağ civarında yapılan yamaç paraşütü son yıllarda bölgeye çok sayıda turist çekmektedir.

Türkiye’nin en bakir ve güzel koyları ve plajlarının yer aldığı Fethiye, yazılarak anlatılacak bir güzellik değildir. Fethiye kiralık villa ve Fethiye tarihi hakkında gezerek bilgi edinmek, bu muhteşem bölgenin havasını solumak, antik eserler arasında tarihe yolculuk yapmak, Dünya’nın en güzel plajlarında denize girmek için yapılacak en doğru şey bizzat ziyaret etmek olacaktır. Siz de tatilinize fark katarak, farklı bir tatil seçeneği olan Fethiye Kiralık villa tatilini seçerseniz sektörde liderler arasında yıllardır yerini koruyan Tatil Villacısı ile iletişime geçebilirsiniz.


ARAMAYI FILTRELE

Tüm fırsatlardan haberdar olun
Ölüdeniz Mahallesi Atatürk Cad. No:132/C Fethiye / MUĞLA
Copyright © 2015 - 2021 Tatilvillacisi.com | Kiralık Villa | mescomedia
TEKLİF İSTE
+90 252 618 01 08