En geniş kiralık villa seçenekleri ile hayalinizdeki tatili, rüya gibi bir tatile dönüştürüyoruz...
Tatil Villacısı / Bölgeler

Kaş

Kaş Kiralık Villa Tatili

Kaş Kiralık Villa Çeşitlerimiz ve Bölgenin Tarihi

Antalya - Kaş kiralık villa çeşitleri Tatil için son derece güzel bir tercihtir.hakkak incelemelisiniz. Kaş´ın bağlı olduğu Antalya turizm merkezleri ile doğa, tarih ve kültür zenginliğini, ve çevresindeki turizm merkezlerinden oluşan renkli yelpazesi´ ile düşsel bir mekandır. Kaş Kiralık villa tercih eden müşterilerimiz tatilleri boyunca villalarında sakin bir tatil geçirebilecekleri gibi  Kaş bölgesinin tarihi bölgelerini de gezme imkanı buluyor.Tatil Villacısı olarak bu bölgede 7 adet villamız bulunmaktadır.Biraz da Kaş bölgesinin tarihinden bahsedelim;
Kaş bölgesi ve tarihi, en az bu coğrafyanın büyülü atmosferi kadar ilginçtir. Kaş Bölgesi ve tarihi hakkında bilgi vermeden önce, ilçenin adını deniz üzerinde bulunan ve kaş şeklindeki Çukurbağ Yarımadası’ndan aldığını söylemek gerekir.
Anadolu’nun Teke Yarımadası olarak adlandırılan güneybatı bölgesinde yer alan Kaş bölgesi ve tarihi, M.Ö. 2200 yıllarına kadar uzanan Likya Uygarlığının merkezi olmuştur.
Dönemin en büyük sosyal, ekonomik, kültür ve mimari medeniyeti olan Likyalılar, Kaş ve çevresinde de sayısız antik eser bırakmıştır. Bugün yerleşik Türk nüfusundan çok daha fazla insanın antik dönemde yerleşim yeri olan Kaş için tarihçiler dönemin metropolü demektedir. Likyalılardan sonra farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bölgeye Bizanslılardan sonra
Selçukluların 1085 yılında fethi ile Türk yerleşimi başlamıştır. 1426 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen Kaş ve çevresi, 1919 yılında kısa bir dönem İtalyan işgalinde de kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ile yeniden Türk toprağı haline gelen belde, Antalya İli’nin en güzel ilçelerinden biridir. Antalya’nın batısında yer alan ve Akdeniz ile Ege
Bölgesi’nin güneybatı sınırını çizen ilçe, Batı Toroslarının eteklerinde kurulmuştur. Dağ oluşumlarının en güzel örneklerinin bulunduğu bölgedeki kaya mezarları ve mağaralar, her yıl çok sayıda turisti çekmektedir.
Yunan anakarasına en uzak ve Türkiye topraklarına en yakın Yunan Adası olan Meis, Kaş sahillerinde yer alır. Likyalıların kral mezarı dedikleri ve yamaçlardaki kayalara oyulan mezar örneklerini Kaşta da görmek mümkündür. İlçenin yakınlarında 6 adet mağara gezilecek yerler arasındadır. Uçarsu Şelalesi ve Yeşilgöl raftinn sporları için gözde bölgeler arasındadır. Bölgede yer alan Nysa, Kandyba ve Phellos Antik kentleri de Likya’lılardan günümüze ulaşan eserler arasındadır.
Kekova’da bulunan batık şehir ise kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Tekne ile veya karadan Üçağız’a giderek kayıkla ulaşılabilen bu bölge, depremler sonucu denize gömülen antik şehri berrak sularda yukarıdan gezilmesine imkan sağlar. Antik çağlarda Akdeniz’in en büyük limanlarından ve ticari merkezlerinden biri olan Kaş bölgesi ve tarihi ile ilgili bölgeyi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Tüm fırsatlardan haberdar olun
Kayaköy Mahallesi Gemiler Caddesi No:148 Fethiye / MUĞLA
Copyright © 2015 - 2018 Tatilvillacisi.com | Kiralık Villa | mescomedia