logo
+90 242 844 2939
+90 534 506 1939
Blog Türkiye Geneli Kiralık Villa Sektörü

Türkiye Geneli Kiralık Villa Sektörü

Türkiye geneli kiralık villa sektörü özellikle son 10 yılın yeni turizm trendi haline geldi. İstenilen yerde ve istenilen özellikte bulunabilen kiralık villalarda tatil yapmak için yaz mevsimini beklemeye de gerek yok. Türkiye geneli kiralık villa sektörü, villalar yanında apartları da sisteme dahil ederek tatil yapmak isteyenlere sunuyor.
Kiralık Villa Sektörü
Otelde tatil yapmayı sıkıcı ve sıradan bulan kişiler için sayısız seçenek sunan kiralık villa sektörü, her zevke ve tercihe uygun çok sayıda villa ile otel sektörüyle yarışmaya başladı. Özellikle yerli turistler tarafından tercih edilen kiralık villa turizmi, her geçen gün arz ve talep artışı ile önemli bir ekonomik kaynak yaratıyor. Tur şirketlerinin baskısı sonucunda
yabancı turist ağırlamayı tercih eden, yerli turiste yabancı turistlerin ödediğinden 4-5 kat fazla fiyat uygulayan otel sektörünün yarattığı bu yeni tatil şekli, giderek daha fazla insan tarafından tercih edilmeye başlandı. Kendi ülkesinde yabancı turistlerden çok daha fazla para ödemek istemeyen yerli turist, villa kiralamanın hem daha ekonomik hem de çok daha kişiye özel olduğunu keşfetti.
 
Millet olarak konforumuza ve ev rahatlığına düşkün olduğumuz için villa kiralayarak tatil yapmak bizim için daha keyifli. Sevdiklerimiz ve ailemizle canımızın istediği gibi tatil yapabileceğimiz, ne zaman istersek o zaman yemek yiyebileceğimiz, havuza girme veya eğlenme konusunda saat sınırlaması olmayan villa tatilinin bize göre olduğu şüphesiz. Özellikle muhafazakar ailelerin tatil ihtiyacını karşılama konusunda çok daha başarılı olan özel villa kiralama sektörünün kısa bir süre sonra otel turizmini geride bırakacağını söyleyebiliriz. Son 10 yılda sayısı hızla artan özel villaların sahipleri tarafından kiralanması ise yeni bir yatırım mantığı oluşturdu.
Kiralık VillaÖnceden şehirlerde ev alıp kiraya veren yatırımcılar şimdilerde yazlık alarak kiraya vermenin çok daha karlı olduğunu fark ettiler. Her bölgede, her büyüklük ve özellikte, her mevsim konaklanabilen özel kiralık villalar bulunuyor. Türkiye geneli villa sektörü, kısa süre içerisinde en fazla talep gören turizm alanı haline geldi. Önümüzdeki dönemde çok daha fazla kişiye hitap edeceğine inanıyoruz.